Kelt

Co říkáte na incident na drahách, že vlak se rozjel, i když lidé ještě vystupovali?

Omluva Českých drah, za viditelnou chybu průvodčí nic nespraví. Průvodčí měla vystoupit na nástupiště a pozorovat vystupování s perónu. Zrušili jste výpravčí, tak tady to máte. Ještě, že se té holčičce nic nestalo.

Nejlepší odpověď
Kepler

Bohužel nic mimořádného, stává se to. Kdyby jenom u vlaků. Jednou jsem na vlastní oči viděl, jak autobus MHD zavřel dveře během vystupování, chytil za ruku ženskou a ještě ji táhl nejmíň 5 m.

Další odpovědi
Hlada

Myslím, že se zbytečně dramatizuje příhoda, která se může stát. Nikdo nevystupoval, mezi dveřmi nikdo nebyl, tak se dveře zavřely a vlak odjel. Žádné nebezpečí nevzniklo. Pokud vím, tak Regionova má docela dlouhou zvukovou signalizaci před zavřením dveří. Mohla je včas zastavit. Když nemůžu vystoupit s kočárkem a dítětem najednou, požádám někoho o pomoc. Lidé rádi pomohou. Sázet děti na perón jak brambory mi připadá zpozdilé.

aliendrone

Běžný laps, tohle bylo, je a bude. Lidé jsou prostě lemplové, s tím nic nenaděláš. Pokud nejde o uvědomělou činnost (jako např. posypová sůl v potravinách), tak to prostě ber stejně, jako když omylem šlápneš do psího lejna.

Kazatel

Neříkám raději nic, nechat na perónu tříleté dítě bez dozoru je do nebe volající nezodpovědnost. A promiňte, vlakový personál má především zkontrolovat, jestli jsou zavřené dveře a že dostane volno k jízdě. Ostatně nechápu, proč paní nezatáhla záchrannou brzdu.