taborsky ruda

Co proti suchému kašli ?

Všechny „mukosolvany“ , které mi prodají v lékárně mi můj stav ještě obyčejně zhorší. Neznáte někdo nějakou babskou radu, která by mi pomohla ???
Doplňuji:
Vážené dámy, Panenko, Zvědavko a Lucie děkuji Vám za radu. V mém případě však naprosto nepoužitelnou. Bohužel mám celoživotní chronický zánět žlučníku, který mi vypěstoval jeden důstojník lékař u našich „slavných“ vojsk PTP. No ano, jsem již takový starší dorostenec. Takže jsem na cokoliv od syrové cibule alergický i když zajímavě smaženou mohu „v jakémkoliv množství“ Děkuji Vám ještě jednou a budu se opět držet svého osvědčeného a zdlouhavého receptu – mléka s Vincetkou. táborský ruda

Nejlepší odpověď
kenyrts

Ať má kašel jakoukoli příčinu či podobu,, jedná se o obranný reflex, kterým se naše tělo snaží odstranit z dýchacích cest různé substance, ať jsou to cizí tělesa, či zvýšené množství hlenu, které se tvoří v průběhu zánětu. Příčiny kašle mohou být velmi rozmanité : infekce dýchacích cest, chlad, průvan, přetopené suché místnosti, namáhání hlasu, kouření. Mnozí lidé reagují kašlem na psychickou zátěž. Pro léčbu se velmi dobře hodí přípravky rostlinného původu.
praktické rady :
Nepotlačujte kašlací reflex, je to spontánní reakce těla na přítomnost nahromaděného hlenu v dýchacích cestách. Při kašli se snažte dýchat nosem.Při všech typech kašle je vhodná potná kúra pro posílení tělu vlastních obranných sil. Z bylinných koupelí při kašli doporučujeme koupel tymiánovou. Úlevu přináší zábal hrudníku s přípravkem Dr.Theiss Mucoplant eukalyptový balzám, který provedeme následovně : balzámem natřeme hrudník do výše klíčních kostí, přiložíme silnější bavlněný ručník, oblečeme horní díl nočního úboru, který by měl přiléhat.Ponecháme celou noc.
Přípravek proti suchému kašli s proti zánětlivým účinkem:
Dr. Theiss Mucoplant Jitrocelový sirup
Theiss Mucoplant jitrocelový sirup Na dobrou noc

Další odpovědi
LuciJe

Pokud chcete babskou radu, pak nakrájejte cibuli, na hlubokém talíři posypte bohatě krystalovým cukrem, přiklopte druhým talířem a nechte „vypotit“. Užívejte uvolněnou šťávu (cibule se Vám po této procedůře vypotí několikrát, případně ji můžete prosypat cukrem znovu, až se potit přestane)

panenka

vytlačit štávu s cibule a pitít to,nebo si udělat silnou česnečku tohle mi pomáhá (udělám si česnečku za dva dny jsem byla fit vždy 3 porce denně)nebo jitrocel.sirup taky pomáhá ,a i stodal sirup

zvedavka

Nakrájená cibule hodně posypaná cukrem a každé cca 2 hodiny jednu kávovou lžičku. Léčila mě tím moje maminka a já jsem s tím léčila svoje děti. Vždy to zabralo.Chutné to pravda moc není, ale brzy začnete odkašlávat.

Málče

Mě pomáhá odvar z majoránky nebo mateřídouškový čaj. Jako kapky používám DITUSTAT.