Avatar uživatele
taborsky ruda

Co proti suchému kašli ?

Všechny „mukosolvany“ , které mi prodají v lékárně mi můj stav ještě obyčejně zhorší. Neznáte někdo nějakou babskou radu, která by mi pomohla ???
Doplňuji:
Vážené dámy, Panenko, Zvědavko a Lucie děkuji Vám za radu. V mém případě však naprosto nepoužitelnou. Bohužel mám celoživotní chronický zánět žlučníku, který mi vypěstoval jeden důstojník lékař u našich „slavných“ vojsk PTP. No ano, jsem již takový starší dorostenec. Takže jsem na cokoliv od syrové cibule alergický i když zajímavě smaženou mohu „v jakémkoliv množství“ Děkuji Vám ještě jednou a budu se opět držet svého osvědčeného a zdlouhavého receptu – mléka s Vincetkou. táborský ruda

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Ať má kašel jakoukoli příčinu či podobu,, jedná se o obranný reflex, kterým se naše tělo snaží odstranit z dýchacích cest různé substance, ať jsou to cizí tělesa, či zvýšené množství hlenu, které se tvoří v průběhu zánětu. Příčiny kašle mohou být velmi rozmanité : infekce dýchacích cest, chlad, průvan, přetopené suché místnosti, namáhání hlasu, kouření. Mnozí lidé reagují kašlem na psychickou zátěž. Pro léčbu se velmi dobře hodí přípravky rostlinného původu.
praktické rady :
Nepotlačujte kašlací reflex, je to spontánní reakce těla na přítomnost nahromaděného hlenu v dýchacích cestách. Při kašli se snažte dýchat nosem.Při všech typech kašle je vhodná potná kúra pro posílení tělu vlastních obranných sil. Z bylinných koupelí při kašli doporučujeme koupel tymiánovou. Úlevu přináší zábal hrudníku s přípravkem Dr.Theiss Mucoplant eukalyptový balzám, který provedeme následovně : balzámem natřeme hrudník do výše klíčních kostí, přiložíme silnější bavlněný ručník, oblečeme horní díl nočního úboru, který by měl přiléhat.Ponecháme celou noc.
Přípravek proti suchému kašli s proti zánětlivým účinkem:
Dr. Theiss Mucoplant Jitrocelový sirup
Theiss Mucoplant jitrocelový sirup Na dobrou noc

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
LuciJe

Pokud chcete babskou radu, pak nakrájejte cibuli, na hlubokém talíři posypte bohatě krystalovým cukrem, přiklopte druhým talířem a nechte „vypotit“. Užívejte uvolněnou šťávu (cibule se Vám po této procedůře vypotí několikrát, případně ji můžete prosypat cukrem znovu, až se potit přestane)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

vytlačit štávu s cibule a pitít to,nebo si udělat silnou česnečku tohle mi pomáhá (udělám si česnečku za dva dny jsem byla fit vždy 3 porce denně)nebo jitrocel.sirup taky pomáhá ,a i stodal sirup

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zvedavka

Nakrájená cibule hodně posypaná cukrem a každé cca 2 hodiny jednu kávovou lžičku. Léčila mě tím moje maminka a já jsem s tím léčila svoje děti. Vždy to zabralo.Chutné to pravda moc není, ale brzy začnete odkašlávat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Málče

Mě pomáhá odvar z majoránky nebo mateřídouškový čaj. Jako kapky používám DITUSTAT.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek