amoleta

Co prosím znamená, když je u doporučeného dopisu zaškrtnuté jako důvod vrácení „adresát neposkytl součinnost“?

Myslím tím zadní stranu dopisu, kterou vyplňuje pošta. Moc nevím co si pod tím představit.

Odpovědi
annas

To znamená, že adresát uvedl špatnou adresu, nebo se odstěhoval,. takže pošta nemohla dopis doručit.

V odkazu je vysvětlené, co je součinnost – oblast pracovního práva. .

„Poslední známá adresa pro doručování písemností zaměstnanci“

„V případě, že zaměstnanci na adrese, o níž se zaměstnavatel dříve dozvěděl, již nelze doručovat (zejména proto, že se v místě nezdržuje) a že zaměstnanec zaviněně neoznámil zaměstnavateli novou adresu (popřípadě že se zaměstnavatel o nové zaměstnancově adrese nedozvěděl jinak), je opodstatněn závěr, že zaměstnanec neposkytl součinnost nezbytnou k doručení písemnosti;“ atd.

https://profi­pravo.cz/index­.php?page=arti­cle&id_catego­ry=69&id_arti­cle=258508&csum=815bbbe7

Často se stává u osob, která jsou přihlášeny na místním úřadu, ale pak se odstěhují a nesdělí adresu – adresát „nespolupracuje“, neoznámí změnu adresy, kam je možná dopis doručit. Proto se po určité době vrátí
odesilateli.

nyjono

Napadá mě, že příjemce možná odmítl dopis převzít.

ivzez

Adresát nereagoval na výzvu k vyzvednutí zásilky.

Důvod těžko odhadnout.
Výzva se mohla ztratit.
Pošta u nás někdy výzvu do schránky nevhodí,
přijde až připomenutí konce úložní doby.
Adresát mohl být delší dobu mimo domov, …

Kdyby šlo o odmítnutí zásilky, pošta by to napsala.

amoleta

nyjono: no právěže ne. To je tam na výběr taky. Buď se vrací, protože adresát odmítl dopis převzít nebo protože odmítl součinnost. Ale pod tím si nic neumím představit…