PetaKo

Co přírodního působí jako prevence častého zánětu močového měchýře?

Nejlepší odpověď
marci1

Brusinky nad zlato.
Naší první volbou při zahájení léčby by měly být brusinky. Brusinky mají antiadhezní působení, odlupují bakterie ze sliznic močového měchýře a urychlují očištění této oblasti.

Doporučuji extrakty z celých plodů brusinek, ne jen z některých jeho částí (např. pouze čistá šťáva či proantokyanidiny). Tyto extrakty se svou silou téměř vyrovnají antibiotikům. Výborné jsou přípravky s postupným uvolňováním. Jejich pravidelné užívání snižuje recidivu a riziko přechodu zánětu do chronicity.

V lékárně můžeme najít brusinky i ve formě sirupu, který je vhodný pro děti od 6 měsíců, nebo ve formě cucavých pastilek, jež můžou užívat děti od 3 let. Tyto pastilky působí antibakteriálně již v dutině ústní, a dají se tak použít také jako obrana proti zubnímu kazu.

Kromě brusinek můžeme ale v boji proti zánětu využít i další přírodní preparáty. Například lichořeřišnice má silné baktericidní a protizánětlivé účinky, dobře působí i na rezistentní kmeny bakterií. Směs přírodních terpenů, silic z borovice Rowatenix se využívá při léčbě akutních i chronických zánětů močových cest a ledvin, působí na rozpouštění ledvinových kamenů. 🙂

http://www.alphega-lekarna.cz/mocove-cesty-ochrani-brusinky

Další odpovědi
paul1

Urologický čaj a také čaj z vrbovky malokvěté

Daidal

Možná že to není častý zánět, ale trvalé onemocnění, u kterého se jen pravidelně vracejí příznaky. Někdy mohou být příznaky oslabeny nebo se ten zánět, infekce (nebo i něco jiného) na chvíli zlepší, ale po chvíli se zase projeví. (Člověk ani nemusí vědět, že má nějakou nemoc nebo že trvá dlouhodobě, i když nemá zjevné příznaky).
Na to jsou antibiotika a ty by to měly vyřešit jednou pro vždy.
Stačí za doktorkou a ta vypíše recept do lékárny.

Ledviny, zánět močových cest, zánět močového měchýře, močové trubice a další problémy. Dokonce někdy může jít i o zánět genitálii, mykózu… to se kolikrát samo neuzdraví ani s běžně prodejnými urologickými léky na močové cesty ani s čaji, vitamíny, prášky a ani po delším čase. Antibiotika by to měla vyléčit.
Z ovoce a různých vitamínů by na to měly nejvíc pomáhat brusinky (z toho se taky nejčastěji dělají ty čaje na močové cesty). Ale když se to často vrací (nebo to dlouho přetrvává) je lepší ten lékař, který předepíše léky.
Já jsem měl taky (dlouhodobý) zánět močových cest. A vypil jsem hektolitry různých čajů, hlavně i brusinkových, pravidelně jsem užíval volně prodejné léky na močové cesty a stejně to nepomáhalo… navíc se to vracelo. Dokonce mi připadalo, že to některé ty čaje ještě rozdráďují a to i brusinky.

L.G.

Urologický čaj je ok před i po, ale jako prevenci spíš upnout zrak k východní medicíně 👍.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.