co přesně znamená lucidní pacient?

význam slova lucidní ve zdravotnictví, ne ve vztahu ke snům

Nejlepší odpověď
Luss

Lucidní = jasně pri vědomí. Tedy lucidní jsme všichni co tu teď píšeme nebo čteme :) např.na neurologii při přijetí do nemocnice mám mimo jiné napsáno – pacient lucidní, spolupracuje… prostě „při jasném vědomí, komunikující bez potíží“. Jednoduše řečeno.

MARKY – MRKNETE DO LEKARSKEHO SLOVNIKU. I BEZ NEJ JSEM SI ZCELA JISTA, ZE KDYZ ME PRIJIMALI NA VYSETRENI DO NEMOCNICE ROZHODNE JSEM NEBYLA IMOBIILNI, NESCHOPNA POHYBU. ZCELA NAOPAK. SLOVO LUCIDNI VYCHAZI Z LATINY, A V JEHO VYZNAMU JE TO JASNY, BDELY. OPRAVDU, KDE JSTE NASEL/A TO ZE TO ZNAMENA IMOBILNI???

jeste pridavam odkaz http://lekarske­.slovniky.cz/

Jeste dodvam, ze ona lucidita se tyka vedomi!!! tedy stavu mozku, nikolv tela. tedy teoreticky lucidni je i ten kdo je treba upoutan na luzko, ale proste je pri jasnem vedomi!

Další odpovědi
Marky71

Odpověď si myslím, že je zcela jiná…dávám zde dva téměř totožné výklady:
lucidní pacient zcela imobilní, příp. inkontinentní, vyžadující ošetřovatelskou pomoc při všech i nejběžnějších úkonech

lucidní pacient, neschopný pohybu mimo lůžko ani s dopomocí či samostatně na invalidním vozíku, vyžaduje téměř úplnou obsluhu