Dmitrij

Co přesně znamená „kvalitní člověk“ ?

Je to charakteristika jeho odborných dovedností, nebo povahových rysů? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že jde o spojení vlastností s dovednostmi.

Těžké – někdo může být slušný, ale přitom nic neumí. Nebo naopak – odborník, ale neumí jednat s lidmi.

Další odpovědi
sofie

na to měli recept nacisti,myslím že každý člověk je kvalitní,nekvalitní můžou být boty

BEAES

Z jedné odpovědi jsem se dozvěděla, že kdo jí maso je běžný a asi i nekvalitní člověk. Zajímavé.

anonym

To je asi nesmysl.Kdo to posoudí? Jiný „kvalitní člověk“?
Malinko,ale jen docela maličko to zavání něčím,
co už tady jednou bylo.
Blonďákama s modrýma očima.

vagra

Takový člověk by měl mít mimořádné vlastnosti jak charakterové,tak morálněvolní.
Měl by být příkladem ostatním svým chováním,odpo­vědností,zása­dovostí,odbor­ností,znalostmi atpd.
To všechno vyžadovat nejen od ostatních, ale hlavně se podle toho sám řídit.
Takových lidí je hodně,ale naši představitelé mezi ně,podle mě,rozhodně nepatří.

myšpulín

Je to charakteristika jeho pozitivních činností které vykonává.

Zdroj: http://moudra­.nazory.cz/kva­lita%20cloveka­.htm

Lásenka

Kvalitní člověk je poctivý, vzdělaný, má dobré vlastnosti a neustále na sobě pracuje.

poa.li

Řekl bych, že se jedná o souhrn všemožných dobrých vlastností – od povahových až po schopnosti, inteligenci. Takových lidí je poskrovnu… Nebo to může být někdo, kdo umí přijímat své chyby i kritiku a dává si pozor, aby tím neubližoval ostatním.

hanulka11

asi by to měl být člověk opravdu všestranně schopný a na kterého je spolehnutí

Elk

Nemyslí se trím třeba Kalousek…?

Dmitrij

bubco,já nic,já cizinec studující češtinu – tak jeden český politik označil jiného českého politika.