Dvorní šašek

Co představují u žen jejich boky v souvislosti s mateřstvím, a proč si je tak často muži prohlížejí?

A podotázka, existuje u žen něco jako mateřský pud?

Nejlepší odpověď
Drap

Prohlížejí si je spíše podvědomě. Máme uloženo každý v sobě, že široká pánev, znamená snadný porod.

Další odpovědi
Rokio

Ano, pudy mají i lidé. Mozek člověka se skládá ze tří částí, mezi které patří neokortex (ten je odpovědný za rozum), limbický systém (ten je odpovědný za emoce) a plazí mozek (ten je odpovědný za pudy).

Matky mají mateřský pud.

paul1

Já myslím, že si prohlížejí spíš celé pozadí a nohy.
Mateřský pud existuje u většiny žen.

zjentek

  1. Představují sex,
  2. bo představují sex,
  3. ano, mají pudy, stejně jako muži, když cítí sex.

Filip84

Rozdíl mezi mužskou a ženskou postavou tvoří obrácené, pomyslné, trojúhelníky, jež u muže představuje tři body – ramena a rozkrok, a u ženy konce pánve a krk. Jinými slovy, muž má, obvykle, širší ramena, než boky, žena širší boky, než ramena.

Široká ramena u muže značí mužskou fysickou sílu, tedy, v případě potřeby bude lépe chránit ženu a potomky, široká pánev u ženy značí ženskou plodnost, protože široká pánev rovná se více místa pro zárodek, větší dítě má větší šanci přežít a širší pánev usnadní jeho fysiologický porod, což značí vyšší šanci, že se narodí zdravý a velký potomek, žádný neduživý zmetek, nebo sice velký potomek, kterého ale ženská úzká v bocích nebude s to vypravit ven.

Samozřejmě, dnes jsou tyto pudy zcela obsoletní: k čemu ti pomůže, že tvůj chlap má široká ramena, když ten proti němu má Glocka, a k čemu ti pomůže, že je ženská široká v bocích, když je neplodná.

Ovšem člověk si prošel všemi možnými a nemožnými revolucemi, krom psychologické a sociologické. Jinými slovy, my máme sice chytré domácnosti, relativně vyspělou medicínu a velká sídla, ale v hlavě to máme nastaveno na lov mamutů, sbírání klacků a boj o samičku v jeskyni takhle navečer.

Proto tyto pudy hrají velký vliv na výběr potenciálního životního, nebo jen sexuálního, partnera. Když mi vedle sebe postavíš (třeba počítačovou simulací) dvě stejné ženské, ale jedna bude mít výrazně širší pánev, než ta druhá, bude ta s širší pánví hezčí. Prostě bude „víc ženská“, čímž netvrdí, že bych s tou s úzkou pánví nic neměl, měl, protože fysický vzhled a krása není do života až tak podstatná věc (pokud to není opravdu „bubák“).

Samozřejmě, že existuje něco jako mateřský pud. Na to se musíš ptát, to to nevnímáš, nebo nemáš kolem sebe ženské, nebo co? 🙂 Vždyť se to projevuje furt a všude. Ženské, prostě a jednoduše, toho sviště tahají nějakou, docela dlouhou, dobu všude s sebou, a krom toho, je s nimi fysicky spojen, uvnitř. My to nemůžeme vůbec pochopit, protože my ho dokážeme leda tak vyrobit a – theoreticky – v nouzi nakojit (žlázy máme, arciť zakrnělé, theoreticky jde i muž „rozkojit“ (v praxi k tomu není důvod – máme Sunar, že jo, ale aby byla informace úplná a komplexní, tak to uvádím, per informationem), ovšem tím to končí. Náš vztah k dítěti bude vždy úplně jiný, než vztah matky, prostě matka je jenom jedna, a my to nikdy nemůžeme pochopit.

I fena se chová jinak než pes, nebo kočka jinak, než kocour. Člověk není jiný, ne až tak.