Avatar uživatele
Kepler

Co považujete za největší výhody u seniorů?

Nechal jsem se inspirovat článkem http://ona.id­nes.cz/senior-co-se-s-vekem-zlepsuje-dj1-/vztahy-sex.aspx?c=A170731­_163754_vztahy-sex_jup

Doplněno: některé odpovědi bohužel bod nezasluhují, protože neodpovídají na otázku.

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? dudu, briketka10, marci1, Danina65, dubraro, independent před 2450 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Jsou to jen žvásty.Ve skutečnosti je stáří zlé.Stačí se podívat jak je se seniory zacházeno v nemocnicích­.Nikoho nezajímají a pro zdravotnický personál jsou přítěží,stejně tak jako pro tuto pozlátkovou společnost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Opět zmíním rčení pocházející údajně z Ameriky, které zní „Život začíná když chcípne pes a děti vypadnou z domu“.
K tomu snad dodám, že se nyní cítím svobodněji než kdysi za svobodna.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

V článku bylo něco o mladých, jak stáří seniorů uctívají,
nebo nějak podobně.
To si snad dělal srandu, ten co to napsal – každý přece ví,
jak se někteří „mladí“ chovají a co si k seniorům dovolují.

7. Snáze odlišujeme věci podstatné od nepodstatných.

Tento odstavec se mi docela líbil, jen bych ho trochu
poopravila a byl by mi, jako ušitý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Profesia dôchodca je nevypovedateľná, aj keď nepracuje, dôchodok beží. Aj keď výška dôchodku závisí aj od finančnej politiky štátu.
Dôchodca si môže urobiť pracovné voľno aj v pracovné dni. Rozumný senior berie život so všetkým, čo mu jeho vek dá.

Pokiaľ by sme brali senior=starší, prípadne starý človek, záleží od pohľadu samotného seniora. Jedni trávia čas plakaním ned dnešnou mládežou a spomínaním na zlaté časy ich mladosti, ktoré v skutočnosti veľakrát už ani nepamätajú, iní sú aktívni, žijú život tak, akov predcházajúce životné obdobie.

dodatok:
otázka znela na výhody, nie na sťažnosti a nevýhody. Neverím, že nikto zo seniorov nemá a nevyužíva aspoň nejakú výhodu svojho veku.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Že mohou klidně pracovat i v důchodu do 100let dokud jim síly stačí!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
helcaify1

Souhlasím s tím, že stáří je více méně zlé. Pokud jste staří, tak na vás mnoho mladých nadává (neuvědomují si, že jednou budou ve stejném věku), lékaři nejsou moc přívětiví, a co se týče LDNky a takových domovů, tak tam už to vůbec žádná sláva není. Pokud je ale senior schopný, tak může mít výhody v různých slevách, pomoci od rodiny, užívání si vnoučat, peněz (pokud má), třeba i nějaké poznávací zájezdy,atd. Jako největší výhodu bych viděla volný čas, který může schopný senior využít, jak sám chce :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
synapse

Za mě je to prožití více životních situací, možnost srovnání z více aspektů. Mě to inspiruje, protože se dokážu poučit i z cizích zkušeností, nepotřebuji všechno zažít sobecky na vlastní kůži, abych si z toho něco odnesla. A jsem přesvědčena o tom, že mých několik let, kdy jsem coby dobrovolník navštěvovala babičky a dědečky na LDN a onkologiích (i když tam se vyskytovaly i mladší ročníky) patří k nejužitečnějším a nejpoučnějším kapitolám mého života. Otevřelo mi to v mnohém oči a naučilo mě to dívat se na život o dost jinak. Ale to nevysvětlím, tahle zkušenost je zrovna nepřenosná. A to si tedy stáří rozhodně nijak neidealizuji – tím, že jsem viděla a zažila naopak ty „nejhorší“ (i když vše je relativní) možnosti stáří a dožití.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Každý to asi bude vnímat trochu jinak, co přijde
výhodné jednomu, může být pro jiného nevýhoda.

Já vnímám jako výhody určité zklidnění,
množství zkušeností a jistý nadhled.

Když vidím, kam se situace dnes ubírá, je (?)
výhodou vědomí, že se toho už nedožiju…

Souhlasím s nevýhodou, kterou uvádí Ten který je.
Bohužel se to netýká jenom nemocnic a LDNek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mohou si vstávat, kdy chtějí, doma mají pohodu a klid, pohrají si na chvíli s vnuky, nikdo je v práci „nebuzeruje“, mají čas na „koníčky“, ráno se probudí a mají pod polštářem pár jistých bankovek. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Že nikam nemusí spěchat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tobby

Na svůj věk si postupně zvykám a cítím se dobře přesto, že
neslyším
vidím hůř,
jsem impotentní,
ale chuť mi zůstala, čich je zachovalý a když rostou prostě musím do lesa. Taky děti občas napadne se se mnou poradit. A radit můžu – je mi 76 a v Rusku jsem taky byl 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cechacek

Budování komunismu a nýní požitky z kapitalismu z českou tváří

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

Už jenom ten klid od všeho,nikam nemusí,nikdo ho nehoní,žadnej stress,když ho něco trápí i zkušenosti ze života tak si da panáka,a všechno má na háku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cenobita

Že až natáhnou bačkory, tak se po nich bude dědit!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
douda

Já jako čerstvý důchodce, pensista, senior či rentner bych ještě s odpovědíí chvíli počkal. Já si ještě zatím nedovedu tak představit, co pan Kepler za ,,největší výhody,, považuje. (…, jsem v této kategorii pouze šest měsíců)
Ale otázka stojí za zamyšlenou.

Zdroj: douda@mail.de

Upravil/a: douda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

briketko, s tou neúctou k seniorům to není až tak jednoznačné. Asi hodně hrají roli rozdíly Čechy – Morava, město – vesnice a výchova vůbec. Já osobně si ve Valašském království nestěžuju, i když hajzlíci se najdou i u nás.

před 2450 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Cenobita: natáhnout bačkory je nevětší výhoda seniorů?

před 2450 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek