Karelcz

Co potřebuji k podání žádosti pro občanský průkaz za jinou osobu?

Potřebuji podat žádost pro občasný průkaz za jinou osobu která je z Kanady. Občanský průkaz jí končí.
Co k tomu potřebuji a jsou zde nějaká specifika když to je osoba z Kanady? Stačí mít dané dokumenty a fotku vytisknutou? Nemusí to být ověřené?

A ještě jedna věc. Je možné podat žádost nějak rychle? Aby ten průkaz byl vydán co nejrychleji? (aby si to ta osoba stihla osobně vyzvednout). Jestli ano, jaká je pro to lhůta a kolik to stojí?

Děkuji.
Doplňuji:
Jedná se o prahu 10. To je ale asi jedno.

Nejlepší odpověď
ivzez

O vydání občanského průkazu musí každý požádat osobně,
i převzettí hotového OP je možné pouze osobně.

Doporučila bych se zeptat na naší ambasádě v Kanadě,
jestli by nebylo možné podat žádost tam.

——
Za jinou osobu lze požádat:

  • za nezletilé žádá zákonný zástupce
  • za osobu zbavenou svéprávnosti žádá poručník

Další odpovědi
gecco

Předpokládám, že ona osoba nemá své ´digi´ foto a podpis (obé mladší jednoho roku) v evidenci pasů či OP…
Pak není šance – ona osoba se musí dostavit osobně (na úřadě si ji vyfotí).
Pokud jde o lhůtu pro vydání, je to 30 dnů od podání žádosti (obvykle se lze domluvit na dřívějším vyhotovení, minumum je tak 14 dnů).

brillant

http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx?q=Y2hud­W09MQ%3d%3d

Karelcz

To normálně plnoletá. Je to matka kámošky. Proto se ptám jak to udělat aby to OK a rychle. Přiletí do prahy tak aby si poté pouze došla pro hotový průkaz.

gecco

Jak píšu – není šance – musí žádost podat osobně, bude focena…