Avatar uživatele
ventil

Co vše potřebuji k přeskoušení v autoškole když mi byl odebrán řidicky prukaz.

Skončil mi trest a musim dělat přezkoušení.Co vše musím mít sebou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5195 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Žádost o vrácení řidičského oprávnění podává žadatel písemně u příslušného obecního úřadu. Podmínkou vrácení řidičského oprávnění je prokázání, že se žadatel podrobil přezkoušení z odborné způsobilosti.

Ode dne vrácení řidičského oprávnění podléhá řidič novému bodovému hodnocení. Obecní úřad ke dni vrácení řidičského oprávnění zaznamená v registru řidičů odečtení všech 12 bodů.

V praxi to tedy znamená, že pokud je řidiči odebráno řidičské oprávnění z důvodu dosažení 12 bodů, přijde nejméně na jeden rok o řidičský průkaz, nebylo-li mu řidičské oprávnění odebráno na delší dobu. Zákon ovšem stanoví, že pokud se o vrácení řidičského průkazu žádá po uplynutí více než jednoho roku, musí žadatel prokázat odbornou (případně zdravotní) způsobilost. Pokud tedy přijdete o řidičský průkaz na déle než jeden rok (v případě získání 12 bodů to tak je), budete muset absolvovat přezkoušení. Nebude tedy nutné znovu projít autoškolou, pouze přezkoušením prokázat svou odbornou způsobilost. Po vrácení řidičského průkazu bude na kontě řidiče opět nula bodů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Tato problematika je popsána v zákoně o silníčním provozu (zák. č.361/2000 Sb.) konkrétně v ustanovení § 102 – viz zdroj níže.

Btw: přezkoušení z odborné způsobilosti (testy v autoškole) musíte udělat.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h3d1­.aspx

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kavkaa

Zdarec jestli nemáte řidičák a byl vám odebrán za lehké přestupky tedy ne za alkohol nebo jízdu na červenou tak bych měl velice zajímavé řešení. Je to ale na uzavřenou diskuzi. Takže je li zájem můžete mě kontaktovat na kavkaa@seznam.cz

před 4454 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek