kropitko

Kam podat stížnost na soudce,který téměř po 3 měsících stále nevyhotovil písemný rozsudek?

Jedná se o civilní soud, rozsudek padl během půl hodiny dne 27.11.2012. Do dnešního dne však nebyla soudkyně schopna vyhotovit písemný rozsudek. Případně, dá se to nějak popohnat, či si někde stěžovat?
Doplňuji:
Díky za odpovědi, vše jsem již několikrát urgovala, ale jen písemně, jelikož vždy když tam volám, tak soudkyně nemá čas, nebo má jednání a nebo tam není. Na infosoud koukám pravidelně, jediné co tam je, že poslední zápis byl 30.11.2012 a rozsudek že padl 27.11.2012
No co mě zaráží, že v dnešní době, když kde kdo nemá práci, že nemohou sehnat dvě úřednice, no snad se tam nechám zaměstnat a ten rozsudek si sepíšu sama, jinak se ho asi nedočkám. Stížnost podám, ale těžko říct, jestli to k něčemu bude. Škodu, která mi tím, že to není ještě vyřízené mi stejně nikdo nenahradí. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Prosím , abyste se zdrželi babských rad, jež mohou tazatele poškodit!!
(Opět pravidelné laické dohady těch, co právu nerozumějí).
Situace je prostá – žádná žaloba ani stížnost, ale regulérní urgence.
Procesní věci vyřizuje právní zástupce. Pokud jej nemáš, je potřeba aspoň základní právní povědomí, postačí do info o soudním řízení zadat příslušné číslo spisu a web justice.cz ti vyhledá aktuální stav – viz odkaz ve zdroji:
(kdo má internet, měl by s ním umět také zacházet). Urgenci lze zaslat i elektronickou cestou.
Většinou je to jen vytížením zapisovatelek – s Drapovou amnestií to vůbec nesouvisí (provedení amnestie bylo ukončeno 28.1.2013 a vyřizovalo ji 111 státních zástupců a 285 soudců – pro celkem 6 401 propuštěných vězňů) .
Protože ty spadáš pod Okresní soud Praha-západ v Karmelitské, tak právě tam momentálně shání už od listopadu 2012 rovnou 2 soudní úřednice.

Jinak postup stížností je striktně dán dle Zákona č.6/2002Sb. – viz odkaz níže:
http://portal­.justice.cz/jus­tice2/soud/sou­d.aspx?o=177&j=1­87&k=1796&d=310247
Doplňuji:
Soudkyni nemá cenu uhánět, ta by sdělila, že rozsudek předala k přepsání a řeší už dávno jiné kauzy. Z ústředny je třeba přepojit rovnou na kancelář civilního práva (občansko-právní) a tam se rovnou domluvit, kdo to má v referátu. Je tam vedoucí kanceláře, jež by měla zaintervenovat.
(Já jsem si většinou rovnou při jednání doplnil do zápisu zaslání protokolu o jednání do mailu (je podrobný a doslovný, oproti strohému rozsudku) a následně přes paní na info operativně vyzvedl rozhodnutí.
Občas jsem se setkal i s praxí, kdy přepis soudní asistentky antidatovali, ale do pošty nesli reálně až po 2 týdnech. Při dovršení zletilosti oprávněné právě o ty 2 dny, bylo antidatování ryze účelové).

Zdroj: http://infosou­d.justice.cz/pu­blic/search.jsp

Další odpovědi
Drap

Můžeš podat stížnost nadřízenému soudkyně. Nejsi ale zřejmě sama. Díky amnestii se spousta věcí na soudech protáhla.

JájsemRaibek

Předsedovi/kyni soudu, ten/ta je nadřízený/á soudců u příslušného sou­du.

anonym

Kropítko, nějaké soudní rozhodnutí v ruce určitě máš, takže víš, kdo Tě soudil. Zavolej si na soud, nechej se na kancelář příslušné soudkyně přepojit a zeptej se jí, proč Ti ještě rozsudek nepřišel.
Většina věcí se lépe řeší slušnou domluvou, než rozčilováním se a nepromyšleným podáváním žalob.
Pokud chceš mermomocí žalobu podat, tak si nejdříve zjisti, jestli toto Tvé podání by našlo oporu v zákoně. Garantuji Ti, že stěží v tomto případě se žalobou uspěješ.

Drap

To byla informace z medií, kde bylo uvedeno, že díky amnestii se prodlouží doba třeba i u vyhotovení rozsudků u již pojednaných věcí. Nenapadlo mě zeptat se vševědoucího Dr .Axla.

kropitko

No to mě taky napadlo jako první, ale pak jsem si říkala, že je blbost, aby soudce s civilního řešil amnestie,, nevím proč jí to tak dlouho trvá a hlavně co trvá,, 🙂 Dělá mi naschvál, vyhrála jsem spor z ČEZ a to se nedělá,,, 😁 nejhorší na tom je, že mám strach, že se jejich právník odvolá a potáhne se to dál, no a mně už asi spadne barák na hlavu,, 🙂

Sůwa

Už se mi to kdysi taky stalo a stačilo jen vzít bonboniéru a požádat písařku, aby rozsudek napsala. Ovšem bylo to v době, kdy bylo všude pracovníků dost, jen se nějak neměli k práci. Bohužel, spěchali jsme …

kropitko

Hm, to by bylo fajn, ale to by asi neklaplo,,, 🙂 Taky na to spěchám,,, 🙂

Sůwa

Možná to skutečně není vina soudce, ale administrativy, která se má postarat o napsání a odeslání. Chtělo by to zjistit a podle toho se zařídit 🙂