Avatar uživatele
kropitko

Kam podat stížnost na soudce,který téměř po 3 měsících stále nevyhotovil písemný rozsudek?

Jedná se o civilní soud, rozsudek padl během půl hodiny dne 27.11.2012. Do dnešního dne však nebyla soudkyně schopna vyhotovit písemný rozsudek. Případně, dá se to nějak popohnat, či si někde stěžovat?
Doplňuji:
Díky za odpovědi, vše jsem již několikrát urgovala, ale jen písemně, jelikož vždy když tam volám, tak soudkyně nemá čas, nebo má jednání a nebo tam není. Na infosoud koukám pravidelně, jediné co tam je, že poslední zápis byl 30.11.2012 a rozsudek že padl 27.11.2012
No co mě zaráží, že v dnešní době, když kde kdo nemá práci, že nemohou sehnat dvě úřednice, no snad se tam nechám zaměstnat a ten rozsudek si sepíšu sama, jinak se ho asi nedočkám. Stížnost podám, ale těžko říct, jestli to k něčemu bude. Škodu, která mi tím, že to není ještě vyřízené mi stejně nikdo nenahradí. Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, vagra, iceT, johana 56, Drap, fcoop, Sůwa, briketka10 před 4082 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Prosím , abyste se zdrželi babských rad, jež mohou tazatele poškodit!!
(Opět pravidelné laické dohady těch, co právu nerozumějí).
Situace je prostá – žádná žaloba ani stížnost, ale regulérní urgence.
Procesní věci vyřizuje právní zástupce. Pokud jej nemáš, je potřeba aspoň základní právní povědomí, postačí do info o soudním řízení zadat příslušné číslo spisu a web justice.cz ti vyhledá aktuální stav – viz odkaz ve zdroji:
(kdo má internet, měl by s ním umět také zacházet). Urgenci lze zaslat i elektronickou cestou.
Většinou je to jen vytížením zapisovatelek – s Drapovou amnestií to vůbec nesouvisí (provedení amnestie bylo ukončeno 28.1.2013 a vyřizovalo ji 111 státních zástupců a 285 soudců – pro celkem 6 401 propuštěných vězňů) .
Protože ty spadáš pod Okresní soud Praha-západ v Karmelitské, tak právě tam momentálně shání už od listopadu 2012 rovnou 2 soudní úřednice.

Jinak postup stížností je striktně dán dle Zákona č.6/2002Sb. – viz odkaz níže:
http://portal­.justice.cz/jus­tice2/soud/sou­d.aspx?o=177&j=1­87&k=1796&d=310247
Doplňuji:
Soudkyni nemá cenu uhánět, ta by sdělila, že rozsudek předala k přepsání a řeší už dávno jiné kauzy. Z ústředny je třeba přepojit rovnou na kancelář civilního práva (občansko-právní) a tam se rovnou domluvit, kdo to má v referátu. Je tam vedoucí kanceláře, jež by měla zaintervenovat.
(Já jsem si většinou rovnou při jednání doplnil do zápisu zaslání protokolu o jednání do mailu (je podrobný a doslovný, oproti strohému rozsudku) a následně přes paní na info operativně vyzvedl rozhodnutí.
Občas jsem se setkal i s praxí, kdy přepis soudní asistentky antidatovali, ale do pošty nesli reálně až po 2 týdnech. Při dovršení zletilosti oprávněné právě o ty 2 dny, bylo antidatování ryze účelové).

Zdroj: http://infosou­d.justice.cz/pu­blic/search.jsp

Upravil/a: anonym

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Můžeš podat stížnost nadřízenému soudkyně. Nejsi ale zřejmě sama. Díky amnestii se spousta věcí na soudech protáhla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Předsedovi/kyni soudu, ten/ta je nadřízený/á soudců u příslušného sou­du.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kropítko, nějaké soudní rozhodnutí v ruce určitě máš, takže víš, kdo Tě soudil. Zavolej si na soud, nechej se na kancelář příslušné soudkyně přepojit a zeptej se jí, proč Ti ještě rozsudek nepřišel.
Většina věcí se lépe řeší slušnou domluvou, než rozčilováním se a nepromyšleným podáváním žalob.
Pokud chceš mermomocí žalobu podat, tak si nejdříve zjisti, jestli toto Tvé podání by našlo oporu v zákoně. Garantuji Ti, že stěží v tomto případě se žalobou uspěješ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

To byla informace z medií, kde bylo uvedeno, že díky amnestii se prodlouží doba třeba i u vyhotovení rozsudků u již pojednaných věcí. Nenapadlo mě zeptat se vševědoucího Dr .Axla.

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

No to mě taky napadlo jako první, ale pak jsem si říkala, že je blbost, aby soudce s civilního řešil amnestie,, nevím proč jí to tak dlouho trvá a hlavně co trvá,, 🙂 Dělá mi naschvál, vyhrála jsem spor z ČEZ a to se nedělá,,, 😁 nejhorší na tom je, že mám strach, že se jejich právník odvolá a potáhne se to dál, no a mně už asi spadne barák na hlavu,, 🙂

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Už se mi to kdysi taky stalo a stačilo jen vzít bonboniéru a požádat písařku, aby rozsudek napsala. Ovšem bylo to v době, kdy bylo všude pracovníků dost, jen se nějak neměli k práci. Bohužel, spěchali jsme …

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Hm, to by bylo fajn, ale to by asi neklaplo,,, 🙂 Taky na to spěchám,,, 🙂

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Možná to skutečně není vina soudce, ale administrativy, která se má postarat o napsání a odeslání. Chtělo by to zjistit a podle toho se zařídit 🙂

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek