bigbít

Co podniknout v okolí Mariánských lázní?

Tato otázka je spíše pro ty, kteří buď bydlí nebo někdy byli výletovat v Mariánských lázních či poblíž.
Bude dovolená a já jsem nikdy nebyla v lázních, je zamluven wellnes víkend v Mariánkách pro dva, ale ještě alespoň dva dny předtím chceme stanovat. Problém je, že netuším, co v okolí stojí za shlédnutí. Na googlu jsem hledala, ovšem nevím, který kemp by byl vhodný v okolí a které památky nebo přírodní úkazy vybrat. Zatím mám v plánu juknout se do blízkých Karlových Varů a františkových lázní. Ovšem, čím míň města, tím lépe. Proto, co byste mi doporučili za místní kulturní cennosti, které stojí za to shlédnout, když zde budu prvně?

Děkuji za každou odpověď, když už tam jedu poprvé, chci si to užít a nasbírat vzpomínky a poznat něco nového. 🙂

Nejlepší odpověď
dědapetr

Park Boheminium v Mariánských Lázních nabízí naučně poznávací okruh s dokonalými maketami významných stavebních a technických památek České republiky v překrásném prostředí krajinného parku. I letos si můžete zpříjemnit výlet do parku Boheminium jízdou mikrovláčkem.

http://www.ku­dyznudy.cz/Ak­tivity-a-akce/Aktivity/Mi­niatury-v-miniaturparku-Marianske-Lazne.aspx

Další odpovědi
elektrikář

Podívejte se na Kladskou původně malá vesnička postavená pro lesáky v Alpském stylu. Rašeliněště, a výletní stezky.V okolí M.lázní jdou najít výrony minerálky.

Vikičistič

Mariánky mají kouzelné okolí,kupte mapu a navštivte Ušovice a z nich na Karkulku,rozhlednu ,pak na Hvozdík a hned vedle je Krakonoš a pak dolů do Mariánek.Druhý den ke Králi Smrků a pak třeba Nimrod a pořád dokola je tam krásně a určitě Vám tam bude dobře. Večer samozřejmě město,je tam tolik hospůdek,že Vám na ně týden nebude stačit.Já Mariánky miluji!!