ten který je

Co odpuzuje klíštata?

Je nějaký účinný prostředek který by odpuzoval klíštata?Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

škareda baba,vitamin b1,a repelend proti klištatum nenašla jsem na klavesnici t z hačkem

Další odpovědi
panenka

klíšťata odpuzuje konzumace česneku, kvasnic (buchty, pivo) a dostatek vitaminu B

Zdroj: http://www.va­sedeti.cz/tipy-a-rady/ostatni-tipy-a-rady/jak-vyzrat-na-klistata/

annas

Vyzkoušené a osvědčené:

Prostředek proti klíšťatům

1 pytlík rozmarýnu,1 lžíce bílého vinného octa, 1 l vody

Postup přípravy

  1. 1 litr vody přivedeme do varu
  2. odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí
  3. po vylouhování a vychladnutí přefiltrujeme a přidáme 1lžíci bílého vinného octa
  4. uchováváme v ledničce

Návod na používání

Naplníme do prázdného rozstřikovače a před procházkou do lesa, do zahrady, na chatu tinkturou postříkáme tělo. Ttento přípravek je 100% účinný, žádné klíště se nepřichytne. Nahradí všemožné drahé repelenty atd.....

Miroslavst

Já. Žádné jsem neměl, ani nikdo blízký :D

fira

Většinu roku se pohybuji venku a používám repelent.Mám s tím dobré zkušenosti.

Bumbes

Prý česnek, 2 stroužky před odchodem do lesa.
V životě jsem klíště neměl a milovník česneku opravdu jsem, možná na tom něco bude.

ReHu

Že by repelent?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prirodni-repelend-lze-vyrobit

lilibou

mě na klíšťata zabírá obyčejný citron..ve skutečnosti pomáhá kyselina citronová..vždycky než jdu do lesa nebo někam kde hrozí klíštata se namažu rozpůleným citronem..zatím to nezklamalo..

BIGFOOT

Rozhodně upíři. Klíšťata se bojí, že by vyssáli i je BIGFOOT

Cizecek.M

Měl bych dotaz… Potřebuju doporučit něco účinného proti klíšťatům u psů? Máte prosím tip?

ten který je

O.K. Mirku,budu tě s sebou brát do lesa na houby.:-)

Miroslavst

Když si nějaký budu moci odnést ssebou domů-teda ty houby :D

ten který je

No samozřejmně,ale já si myslím že v tomto počasí bychom našli stejně houby houby.:-)