Bronzový

Přírodní repelend- lze vyrobit?

Jsem v prostředí, kde se vyskytuje hodně obtížného hmyzu (hlavně útočných, krev- sajících mušek). Dá se vyrobit podomácku nějaký repelend, třeba z rostlin? (Abych nemusel používat ty drahé komerční chemikálie, navíc testované na zvířatech- což se většinou neobejde bez jejich utrpení). Díky
Doplňuji:
Bylo by možno hřebíček místo v alpě louhovat v lihu? Neuškodí technický líh pokožce?

Kropítko díky, a co vztah s Tvým bývalým- už je to lepší?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Potřebné suroviny:

•4 balíčky koření hřebíčku •1 sklenička Alpy (250ml)
•1 prázdná sklenička s víčkem na závit (např. od majonézy)

Příprava:
Do čisté a vypláchnuté skleničky od majonézy vsypte obsah čtyř sáčků hřebíčku a zalejte Alpou. Ponechejte nejméně dva týdny na teplém míste vyluhovat. Zceďte a slejte do vhodné příruční skleničky. (Pokud budete výluhem plnit ruční rozprašovač je vhodné kapalinu předem vyfiltrovat přes jemný filtrační papír, aby případné nečistoty nezanášely trysku.)

Doplňuji:
ne,pořád mě štve

Zdroj: http://expedicebilytesak.sweb. cz/ostatni/taboreni/repelent-z -hrebicku.htm

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

kropitko

Já bych použila asi líh z lékárny,možná je to ten technický,který zmiňujete,nevím jaký je v tom rozdíl. Každopádně,ten z lékárny,jsem používala u dětí,miminek,když ještě neměly zaschlý pupík(pupeční šňůru) ,takže ten by škodit neměl, ale ta Alpa by byla rozhodně lepší,jelikož obsahuje látky,které při reakci s hřebíčkem odpudí ty malý ďáblíky

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.