Toruk

Přírodní repelend- lze vyrobit?

Jsem v prostředí, kde se vyskytuje hodně obtížného hmyzu (hlavně útočných, krev- sajících mušek). Dá se vyrobit podomácku nějaký repelend, třeba z rostlin? (Abych nemusel používat ty drahé komerční chemikálie, navíc testované na zvířatech- což se většinou neobejde bez jejich utrpení). Díky
Doplňuji:
Bylo by možno hřebíček místo v alpě louhovat v lihu? Neuškodí technický líh pokožce?

Kropítko díky, a co vztah s Tvým bývalým- už je to lepší?

Nejlepší odpověď
kropitko

Potřebné suroviny:

•4 balíčky koření hřebíčku •1 sklenička Alpy (250ml)
•1 prázdná sklenička s víčkem na závit (např. od majonézy)

Příprava:
Do čisté a vypláchnuté skleničky od majonézy vsypte obsah čtyř sáčků hřebíčku a zalejte Alpou. Ponechejte nejméně dva týdny na teplém míste vyluhovat. Zceďte a slejte do vhodné příruční skleničky. (Pokud budete výluhem plnit ruční rozprašovač je vhodné kapalinu předem vyfiltrovat přes jemný filtrační papír, aby případné nečistoty nezanášely trysku.)

Doplňuji:
ne,pořád mě štve

Zdroj: http://expedi­cebilytesak.sweb­.cz/ostatni/ta­boreni/repelent-z-hrebicku.htm

kropitko

Já bych použila asi líh z lékárny,možná je to ten technický,který zmiňujete,nevím jaký je v tom rozdíl. Každopádně,ten z lékárny,jsem používala u dětí,miminek,když ještě neměly zaschlý pupík(pupeční šňůru) ,takže ten by škodit neměl, ale ta Alpa by byla rozhodně lepší,jelikož obsahuje látky,které při reakci s hřebíčkem odpudí ty malý ďáblíky