tomas1541

Co nejlépe pomáhá na spálenou pokožku od slunce?

Trochu jsem to přehnal na sluníčku a nechci aby se mi loupala pokožka. V noci sem se mihl zblaznit bolesti teď při pohybu.potrebuji rady co pomáhá

Nejlepší odpověď
marci1

Potírej si záda gázou namočenou v silném výluhu z černého nebo zeleného čaje, potři jogurtem, rozkrojeným rajským jablíčkem nebo aloe vera. V lékárně se dá koupit Panthenol. Příště dávat při pobytu na slunci pozor. ☹

Další odpovědi
isteron

Potrieť mliekom. smotanou. Ale to je babský recept. Čo sa týka liečiv, najlepšie by bol telové mlieko , pena v spreji,aby ste sa nemuseli dotýkať pokožky.

hrmta

Gel nebo pěna s Panthenolem 4% či 6%.

ReHu

Bílý jogurt ochladí, trochu uleví.
Skvělý je panthenol. V lékárně běžně, dobrý je ve spreji.

Norei

Pro účely ošetření kůže spálením od sluníčka je nejvhodnější tzv. spray první pomoci, který se skládá z gelu aloe vera, propolisu a dalších bylin. Tento spray okamžitě zklidní pokožku, odstraní bolest, důkladně ji provlhčí a současně zamezí vzniku puchýřů. Zn. „klidné spaní“ :)

Pipka

No tak to nezávidím ,mě babi dávala kyselé mléko a to jako obklad a nebo i normální mléko a výborné je aloe,rozříznout list a potřít dužinou.Pokud ho máš

ptáč

Pipko, a když není Aloe, dá se nahradit Netřeskem?

Pipka

ano ten má stejné nebo podobné účinky,alespoň ty co máme na zahradě,ale je jich hrozné množství druhů a opravdu nevím jestli všechny mají takové hojivé schopnosti,proto jsem ho neuvedla