Avatar uživatele
tomas1541

Co nejlépe pomáhá na spálenou pokožku od slunce?

Trochu jsem to přehnal na sluníčku a nechci aby se mi loupala pokožka. V noci sem se mihl zblaznit bolesti teď při pohybu.potrebuji rady co pomáhá

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3215 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Potírej si záda gázou namočenou v silném výluhu z černého nebo zeleného čaje, potři jogurtem, rozkrojeným rajským jablíčkem nebo aloe vera. V lékárně se dá koupit Panthenol. Příště dávat při pobytu na slunci pozor. ☹

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
isteron

Potrieť mliekom. smotanou. Ale to je babský recept. Čo sa týka liečiv, najlepšie by bol telové mlieko , pena v spreji,aby ste sa nemuseli dotýkať pokožky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hrmta

Gel nebo pěna s Panthenolem 4% či 6%.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Bílý jogurt ochladí, trochu uleví.
Skvělý je panthenol. V lékárně běžně, dobrý je ve spreji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Norei

Pro účely ošetření kůže spálením od sluníčka je nejvhodnější tzv. spray první pomoci, který se skládá z gelu aloe vera, propolisu a dalších bylin. Tento spray okamžitě zklidní pokožku, odstraní bolest, důkladně ji provlhčí a současně zamezí vzniku puchýřů. Zn. „klidné spaní“ :)

před 2985 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pipka

No tak to nezávidím ,mě babi dávala kyselé mléko a to jako obklad a nebo i normální mléko a výborné je aloe,rozříznout list a potřít dužinou.Pokud ho máš

před 3215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

Pipko, a když není Aloe, dá se nahradit Netřeskem?

před 3214 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pipka

ano ten má stejné nebo podobné účinky,alespoň ty co máme na zahradě,ale je jich hrozné množství druhů a opravdu nevím jestli všechny mají takové hojivé schopnosti,proto jsem ho neuvedla

před 3199 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek