pizlicka

Co nastane při rozchodu?

Prodalajsem dům zájemcům-Partneři,on pracuje,ona je na mateřské.dům si berou na hypotéku.ALE-dům je psaný pouze na ni,on bude platit hypotéku.Co nastane při rozchodu,pokud by on přestal platit hypotéku?ona si myslí,že když je dům psaný na ni,že je chráněna.Přeci není jeho povinností platit hypotéku dál po rozchodu jen proto,že mají spolené dítě,nebo jak to je?mě přijde,že jí to nechrání nijak,jak si ona myslí.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

No myslím, že banka hypotéku bez záruky nedá a tou zárukou je právě ten dům. Takže ikdyž je dům psaní na ni a on přestane platit, banka si svou záruku (tedy její dům) vezme, aby jej mohla prodat a uspokojit pohledávku.

Další odpovědi
Dochy

Předpokládám, že domem je ručeno v té hypotéce. On má dál povinnost splácet. Pokud splácet nebude, ona přijde o dům. Další věc je, že při rozchodu by se nejspíš museli nějak mezi sebou vypořádat, což by mohlo vést až k soudu.

Drap

Záleží zda jsou partneři manželé nebo ne. Pokud podepíší hypotéku, musí ji splácet i po rozchodu. Bance je jedno jestli se rozešli nebo ne, banka chce své peníze. To zda mají nebo nemají společné dítě na povinnosti splácet nic nemění.

ivzez

Bez dalších informací těžko říct…

Záleží na tom, čím ručí bance za hypotéku, a na tom,
jak to partneři mezi sebou mají ošetřeno smluvně.

Možná, že chráněna je, možná ne.
Možná dokonce bude muset v případě
rozchodu bývalého partnera vyplatit…