Kyta

Co na popáleninu – pryskýř? Med??

Ajaj, pálí to jako čert:D

Nejlepší odpověď
Lamalam

Chladit.

Další odpovědi
Kepler

Jestli jde o popáleninu 2. stupně, tedy vznik „plyskýře“ napněného tekutinou, v žádném případě nepropichovat! Je možné chladit tekoucí studenou vodou. Bolest brzo přejde. Pod tekutinou probíhá hojení. Místo chránit lehkým obvazem (ne utaženým). Med je na dvě věci…

iceT

Na malé čerstvé popáleniny od prskajícího sádla nebo rozpálené trouby je úplně nejlepší hned po úrazu napatlat bílek z vajíčka, puchýř se ti zaručeně neudělá. Nebo kalciovou mast, jednou jsem se v hospodě opařila horkou vodou a kluci mi na požádání donesli kalciovku, ani puchýř se mi neudělal.
U puchýře tak leda čekat, až splaskne.

gecco

Klidně med použij (na popáleninu max. I. stupně!!), ale propolis by byl lepší…
😉

UltraFan

Hele dej si na to Fenistil, nebo Hemagel. Pokud je to ale větší popálenina, tak bych s tim šel k doktorovi 😉 Ale určitě to bude zítra v pohodě 🙂

Cizecek.M

No právě. To je na tom nejlepší. Děti se nechají v pohodě ošetřit.

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

VanesskaMala

Příspěvek smazán administrátorem.

PetaKo

Příspěvek smazán administrátorem.

Sabulak

Příspěvek smazán administrátorem.

Lurenka

Příspěvek smazán administrátorem.

SuzanKa

Nepálí? Tak super. To je docela důležité, když chci něco plácat na děti :D

Lurenka

Příspěvek smazán administrátorem.

GabulkaA

Jo? No tak super. Zrovna jsem hledala, co jako první pomoct na ta poranění.

evinamal

Kup si hemacut sprej. Je to na drobné škrábance a i na popáleniny. Při aplikaci to vůbec neštípe a hezky a celkem rychle se to hojí 🙂 stojí to za vyzkoušení, věř mi!!:-)

Kikulinka85

Hele, ani jedno. Kup si hemacut. Je to senzační sprej, co krásně hojí popáleniny. Pokožku zklidňuje. Jinak nepálí. Fakt ho měj doma po ruce…