9 řemesel

Co myslíte, ovlivňuje nás současná

politická situace natolik,že je to znát i na našich příspěvcích? Proto ta častá podrážděnost,ne­adekvátní reakce,napadání až po různé vulgarismy.Neleze nám ta politika pod kůži víc, než si myslíme?
Doplňuji:
Souhlasím s Miroslavem a otázku nezamykám.Jen přidám:podprahové vnímání_jednání.

Nejlepší odpověď
verka

Politika se nás určitě dotýká. Sami víte, že když si nemůžeme vylít vztek, tak aspoň něco rozbijeme nebo bouchneme do stolu. Ale tady k tomu přispívá trochu i anonymita, o politiku moc nejde.

Další odpovědi
ten který je

Nevychovanost a nabubřelost nelze svádět na politiku.

anonym

každá komunita má své dobré a bohužel i stinné stránky at je či není ovlivněna politikou,JE DOBŘE ŽE LIDÉ MAJÍ RŮZNÉ NÁZORY KTERÉ VEDOU K DISKUZI,ALE VŽDY BY MĚLA BÝT DISKUSE NA SLUŠNÉ ÚROVNI,JÁ TŘEBA NESOUHLASÍM SE VŠÍM CO ANNAS UZNÁVÁ A PŘESTO SE OBĚ K SOBĚ CHOVÁME SLUŠNĚ A TAKÉ SLUŠNĚ SI TO DODATAČNĚ VYSVĚTLUJEME V EMAILECH. JAK UŽ JSEM UVEDLA NESOUHLASÍM SE VŠÍM,ALE PŘEDEVŠÍM SE MI NELÍBÍ ŽE ANNAS NĚKDO NADÁVÁ!!!!!!!!!!­!!!! UVĚDOMTE SI ŽE JE TO DISKUSE NE UPALOVÁNÍ NA HRANICÍCH

Bumbes

Politická situace ovlivňuje každého, kdo sleduje politickou situaci. Jedině apolitičtí jedinci jsou imunní i proti ovlivňování politickou situací…

Když se tedy provalí nějaká aféra našich VIP, bývám také spravedlivě rozhořčen, jako mnozí další z nás a občas si dovolím to i komentovat.

Doplňuji:
RE: Tata
Vámi uvedené příklady byrokracie na úřadech mne nechávají vcelku v klidu, pokud se nejedná o zjevnou šikanu (byrokracie je nesmrtelná).
Mnohem více jsem negativně iritován, když se například dozvím, jak si někdo neoprávněně mastí kapsu a po nás (občanech) chce, abychom mu tuto bohulibou (pouze pro něj) činnost dotovali z našich kapes – například Liberec (potvrzeno ODS tunelářem Kittnerem) zaplatí dluhy společnosti SYNER za vícepráce na Tipsport Aréně (zřítily se nekvalitní betonáže stropů a podlah) a za uměle předražený lyžařský šampionát. Nám zvednou parkovné, jízdenky MHD, popelnice a všemožné další poplatky, aby bylo čím tyto SYNER pohledávky investovat, když samotný stát se od takového tunelu distancoval.

vagra

Ovlivňuje a leze.
S politikou souvisí takřka všechno,co se nás dotýká.Tedy i mezilidské vztahy jsou narušeny v prostředí,kde nejsou nastaveny normy chování.Lépe řečeno-jsou obecně nastaveny, ale pod rouškou anonymity,ztrácejí svůj smysl.
A právě tady,se mohou takoví lidé předvádět bez toho,aby je někdo hnal za své nepodložené výroky k zodpovědnosti.
Doufám,že se to za pomoci všech,kteří to chtějí,co nevidět změní.

Tata

Přímé ovlivnění to asi nebude, ale svůj vliv určitě má. Je velké množství vulgarity, nejen tady ale ve všech diskuzích na internetu vidím ve frustraci velké části obyvatelstva. Člověk který byl zvyklí, že se o něho vždycky někdo postará a najednou naráží na problém, že všechno musí dělat sám. Například když takový člověk zajde na úřad a úřednice na něho vychrlí" musíte si přinést vyjádření od toho, potvrzení od onoho, odnesete to na ten a ten odbor a s dobrozdáním od jisté organizace potom přijdete ke mě". Po takové smršti si člověk připadá jako méněcenný trouba. Jak se odreagovat, někoho seřvat, vynadat mu, zašlapat ho do prachu. Pokud to nedokážete ale udělat z očí do očí, potom tu máte internet, na kterém smetete každou argumentaci inteligenta(možná právě té úřednice která z vás udělala troubu)záplavou vulgarismů a urážek. Proti tomu se nedá bojovat, protože pokud se pustíte do takové diskuze s přesvědčením, že jasnými argumenty dokážete přesvědčit svého spoludiskutujícího, pak věste on přinutí vás k vulgarismům a nadávání. Já se těchto diskusí nezúčastňuji a raději odcházím. Tím nechci říct, že za špatnou náladu v naší společnosti mohou jen úřednice. To byl jen příklad. Těch konfliktních situaci je spousta a dokáží pěkně vytočit.

anonym

Co všechno bychom chtěli ještě politikům hodit na krk? To,že se lidé k sobě chovají tak,jak se chovají? To je absurdní. Není to obráceně?
MY! je volíme.I tím,že nejdeme k volbám.
Zaměňuje se příčina za následek.

Toruk

Myslím, že nikdo by neměl na nikoho svádět, že má negativní emoce, jedná podrážděně apd. Myslím, že nikdo se negativním jednáním druhých nemusí nechat ovlivňovat.

Miroslavst

Že by zrovna tady ovlivňovala si nemyslím. Venku zcela určitě ovlivňuje.
Řekněte si sami: kolikrát s vámi prohodila pár slov prodavačka v obchodě, sousedka z vedlejšího domu, kolikrát vás pustil řidič z vedlejší silnice, protože by vám to dlouho trvalo než byste vyjel? A mnoho dalších.

Michal

Asi ano,ale jsme už dost otrlí,takže tenhle"karneval v Kocourkově",ani pořádně nevnímáme.Útěcha,že zatím je na chleba ,je strašná,ponižující a pro skupiny lidí,kteří málo vydělávají zdrcující tím, o co se lidé musí starat.