annas

Co myslíte, jsou olympijské medaile opravdu ze zlata, stříbra a bronzu?

Nebo není všechno zlato, co se třpytí?

Nemám na mysli skutečnou hodnotu medaili (ocenění výkonů), ale pouze materiál.
Doplňuji:
Po delším hledání jsem objevila, že zlaté i stříbrné medaile jsou vlastně vyrobené ze stejného materiálu, totiž ze stříbra s malou příměsí mědi. Na medailích pro vítěze je ale navíc vrstva tvořená šesti gramy čtyřiadvaceti­karátového zlata. Bronzové medaile jsou opravdu z bronzu s příměsí stříbra. Všechny olympijské medaile mají průměr nejméně 68 milimetrů a tloušťku 3 milimetry.

Nejlepší odpověď
nnn1

Já si myslím, že jsou jenom „pozlacené“ – že povrch je ze zlata.., ale pod povrchem je to něco jiného. Dejme tomu, že je medajle 3cm široká, tak že by jeden centymetr byl ze zlata.. . Ale jak říkám – MYSLÍM si, že to tak je.

Další odpovědi
rybíz

Já myslím, že ano. Zlato atd. není až tak drahý kov, aby pořadatel OH si to nemohl dovolit.

kropitko

já věřím tomu,že jsou pravé,nebo to tak snad není???