mates99

co musím udělat pro to abych mohl udělovat znalecké posudky motorových vozidel??

musím být soudní znalec?? případně jde to vystudovat pomocí nějakého kurzu?? nemůžu nikde najít informace.
Doplňuji:
kurz pro znalce?? hledal jsem a našel jsem pouze dvouleté studium v Brně.
Myslím určitě soudního znalce v oboru oceňování vozidel.

Nejlepší odpověď
anonym

V první řadě to chce mít vystudovanou (nejlépe VŠ) v daném oboru, pak si udělat kurz pro znalce a potom složit znalcovské zkoušky. Dostanete kulaté razítko, deník znalce a oprávnění zpracovávat znalecké posudky.
Doplňuji:
Nemyslíte tím spíše likvidátora škod pro pojišťovny? Na to byste vysokou školu nepotřeboval, ikdyž by byla výhodou. Stačilo by složit zkoušky přímo pro pojišťovnu, pro niž byste pracoval. Ale dle mých zkušeností se místa likvidátorů uvolňují jen velmi zřídka a zpravidla pouze z titulu závažné nemoci nebo úmrtí likvidátora.