Co měli společného praotec Čech s pramáti Evou?

Nejlepší odpověď
Funna

svůj mýtický původ…

Další odpovědi
anonym

Myslím,že zaujímali polaritní postoj napříč časovému úseku jako patriarcha a matriarcha.
Doplňuji:
p.s.Praotec Čech byl reálná postava dějin ,kdežto pramáti Eva byla spíš imaginární postava křesťanského dogmatu,takže není historie jako historie!

marci1

Společného ? Asi to, že oba dva dělali tak trochu „blbosti“. Praotec Čech byl „líný“ popojít až k moři, ( jak tvrdí Jarek Nohavica ) „Kdybys ty c.pe popošel o trochu dále, mohl sem se teď hřát na Kanárech.“ Pramáti Eva uskutečnila první hřích, svůj i první v dějinách lidstva, protože přece „zakázané ovoce tolik chutná“. 🙂

dědapetr

Praotec Čech je mýtická postava muže, který údajně přivedl svůj lid do Čech a podle kterého nesou Čechy své jméno.„Pramáti Eva“, z níž pochází podle biblické tradice,Takže obě postavy jsou mýtické.