Killmen

Co mám dělat s tímhle úrazem na palci u nohy?

Před pár dny jsem svým palcem do něčeho silně narazil. Už si přesně nepamatuji do čeho. Zranění mám těsně před nehtem, pokud se na něj díváte zepředu (u špičky prstu na bříšku). Vypadá to, jako by se mi tam něco ,,zarylo"(shora dolů). Má to tvar elipsy a velikost asi půl centimetru na výšku a centimetr na šířku. Kůže na tom místě je trochu světlejší. Když si zatlačím na místo mezi nehtem a kůží vlevo, odtud i v místě zarytí mi začne vytékat krev. Mám strach, jestli mi to přiroste a jestli se ta část nebude muset odříznout.
První den to trochu štípalo a krvácelo. Myslel jsem, že jde o normální běžný úraz palce. Ale později jsem se na podíval pořádně. Ted mě to trochu nepříjemně bolí, jen když na to trochu zatlačím nebo na to stoupnu.

Napadalo mě, že to může být od něčího nehtu. Od člověka, s kterým jsem měl v době zranění potyčku (nevím zda byl bos). Ta představa mě děsí a nedokázal bych s tím žít.

Odpovědi
Drap

Pokud s tím nedokážeš žít, nezbývá než se oběsit. Pokud to chceš léčit a nevíš co tam vlastně je a co s tím, zajdi k lékaři. Během deseti minut bude vše vyřešeno. Palec u nohy je poměrně bolestivý, stále ho při pohybu namáháš. Neboj se, odřezávat se nic nebude. Maximálně se odstříhne kousek kůže, která nedrží. Během týdne, deseti dnů to bude v pořádku. I když do uplného zahojení to může trvat déle.

anonym

Naplácej na palec černou mast, zafáčuj a uvidíš, respektive ucítíš, ten zlom!