huxa

Co mám dělat při bolesti po konzumaci antibiotik?

Beru antibiotika 2× denně, ovšem pár desítek minut po konzumaci (mezi jídlem, vydatně zapijím) mě začne píchat mezi žebry, poprvé jsem se bál, že to je infarkt, a je mi trošku těžko, na zvracení. Ve vedlejších účincích nic podobného není. K doktorovi mám možnost zajít až za 3 dny.
Doplňuji:
marci1-chybějící mikroflorou to není, bolesti jsou jednak daleko silnější, dále během zhruba dvou hodin naprosto přestanou a začaly hned při prvním podání antibiotik.

Nejlepší odpověď
marci1

Pij probiotický nápoj. Antibiotika totiž likvidují i potřebné bakterie ve střevech a nápoj je doplňuje. 🙂
Doplňuji:
K Tvému doplnění otázky : Obvyklé nežádoucí účinky antibiotik vycházejí z poškození přirozené bakteriální mikroflóry ve střevě (průjem) . Nežádoucí účinky mohou být někdy závažnější a mohou narušit funkci ledvin, jater, kostní dřeně nebo jiných orgánů. Antibiotika mohou způsobovat také alergické reakce od těch nejlehčích forem jako jsou vyrážky, svědění až po anafylaktický šok – závažnou a život ohrožující alergickou reakci, která se projevuje otokem hrdla, těžkou dušností, poklesem krevního tlaku a oběhovým selháním.
Zkus svoje potíže konzultovat s lékařem ( třeba jen telefonicky ).

http://www.lekari-online.cz/infekcni-lekarstvi/zakro­ky/lecba-antibiotiky

Další odpovědi
zjentek

a co bys chtěl jako dělat? Doktor ti na bolest dá analgetika, víc neumí a povrchová bolest se řeší mastmi nebo tinkturami (kaštan v lihu a tak) ..bejt tebou, pomalu pokukuju po změně životního stylu, nejsme tady na zkušenou :o

anonym

A to budeš čakať ty 3 dny? Jdi k lékaři ihned prodebatit reakci těla na ty léky. Řešení se najde.

Zdroj: osobní zkušenost