Pizza cz

Co mám dělat, když má táta radši sestru než mě?

Taky by mě zajímalo, proč tomu tak je. Je mi 12 a zda se mi, že táta má radši sestru než mě. Sestra je o 2,5 roku mladší a na rozdíl ode mne je jeho vlastní dcera (já nevím, kdo je můj biologický otec, a bojím se zeptat mámy) Táta je na mě vždy přísnější a sestru nezná z mojí strany: dělá mi naschvály, provokuje, bije mě (já se bránit nemůžu, jinak by zavolala a byl by problém). A já už prostě nevím, co mám dělat. Mamka se snaží byt na straně obou, protože nás má obě ráda, ale táta je vždy na její straně. Pořád od něj dostávám tresty, abych nemohla chodit ven s kamarádama. Taky se mu nelíbí, že se kamarádím s dětmi z její třídy. Pořád mi říká, že ti kamarádi stejně dlouho nevydrží a že jsou blbí atd. Mě osobně už několikrát řekl, že jsem blbá, zasrana kráva. Dneska jsem třeba kolem sestry prošla, omylem jsem se jí rukou dotkla břicha, sestra toho hned využila a začla brečet (bolet ji to doopravdy nemohlo, jen sem se jí dotkla), máma říkala, ať toho nechá, ale pak přišel táta a ptal se mne, jestli jsem normální, pak mi řekl ať se jí omluvím, tak jsem se omluvila, řekl ať se omluvil pořádně, tak jsem řekla promiň, a on mi dal pohlavek. Prosím co mám dělat? A proč myslíte, že mi to dělá?

Nejlepší odpověď
Lukáš Rusek

Pokud je to jeho dcera a ty nevlastní tak ve většině případů se chová otec lépe ke své vlastní dceři. Bohužel to tak je, no… Ale pokud chceš pomoci, obrať se na linku bezpečí. Tam se ti pokusí správně poradit, co máš dělat. Telefon na linku bezpečí: 116 111. Volání je zdarma. Zde jim napiš: https://www.lin­kabezpeci.cz/sluz­by/napis-nam/ . Nebo s nimi rovnou chatuj zde: https://www.lin­kabezpeci.cz/sluz­by/chatuj-s-nami/ . Neboj se. Vše je anonymní. Myslím, že pouze věk chtějí vědět. Snad pomohou :) Hodně štěstí.

Další odpovědi
Petr Kaňa

Souhlasím s předchozí odpovědí. A zkus si třeba o tom víc promluvit s mámou.