briketka10

Co mám dělat, když jsem dostala ťafku od přístroje ?? Díky za odpověď..

výkonný 500 Wattový Direct Drice motor : 4200 otáček za minutu
by zapnutej na dvěstě dvacet..

Nejlepší odpověď
cochee

Briketko, až po přečtení diskuze: tenhle robot máme taky a taky mě už několikrát kopnul. Protože je celý oplastovaný, tak tipuju, že ses dotkla vidlice po vytažení ze zásuvky, žejo? Mají tam kondenzátor a mají špatně vyřešeno jeho vybíjení po odpojení elektrického přívodu, takže tam zůstává delší dobu náboj. Já to řeším tak, že když ho vytáhnu ze zásuvky, dotknu se hned vidlicí baterie vodovodu (kovové části, třeba pípy) – oběma kolíky, tím se kondenzátor vybije.

Direct Drice není nic, špatně jsi to opsala – je to Direct Drive, to znamená přímý pohon – že pracovní nůž rotuje stejnými otáčkami jako motor, je k němu připojen přímo, jen spojkou, není tam převodovka, která by měnila jeho otáčky oproti otáčkám motoru.

Další odpovědi
gecco

Aniž bych chtěl podceňovat tvé technické dovednosti – mašinku vypni a zavolej si elektrikáře…
😉
Je potřeba proměřit zásuvku i přístroj.

mosoj

To je tím, že to je „direct drice“ !

Mapel

Když jsem si vše přečetl, tak to vypadá na statickou elektřinu. Ta umí dát také pěknou šupku.
O 500W bych nehovořil jako o výkonném, ale běžném.

briketka10

cochee

Děkuju za vysvětlení teď můžu být klidná
a zachovám se tedy podle Tvých rad 😁

cochee

Za málo. Teď vidím, že to není závada či snad nedostatek jen na mém kusu a mám chuť napsat výrobci nebo aspoň českému zastoupení. Nevím, jestli má ten přístroj několik generací, my máme rozhodně jeden z prvních kusů, máme ho už roky a roky. Pokud bys ho měla novější a ty vývojové verze existují, tak to znamená, že je to konstrukční vada a možná o ní ani výrobce neví. Je to ale fakt pecka, dovedu si představit, že člověk se slabším srdcem nebo s pacemakerem by po ní mohl mít docela problém.

briketka10

Mapel

myslíš že se jedná o stat.el. jaká
je např. když mi lítají vlasy ? je
to možný, protože mám ruce
nabitý pořád od kočky a vlasů
teď nevím dát přeměřit, nebo
nedávat ??

ta výkonná je v popisu přístroje
to jsem jen okopírovala z papírů..

klumprt

Hehe, já jsem prve čet: „Co mám dělat, když jsem dostala taťku od přístroje?“
Už jsem si chystal něco vtipného, otevřu to a všechno je jinak 🙂

briketka10

klumprt

Hmm asi vím co myslíš :)) áchjo chichi..

briketka10

mosoji

a co to je to
Direct drice ?

briketka10

gecco

on už byl vypnutej já na něj sáhla jen
tak zespod, když jsem smotávala kabel
a to mě právě udivilo ?

briketka10

Ano je celý oplastovaný.

gecco

Vypnutej – a kabel už nebyl v zásuvce?
😉
Pokud byl kabel v zásuvce, platí to, co jsem psal v odpovědi.
Pokud už kabel v zásuvce nebyl, stačí proměřit přístroj.
Každopádně – ať se napětí na kostru dostalo jakkoli, dělat to nesmí.
😉

briketka10

kabel v zásuvce už nebyl přístroj
mě kopnul přímo zespodu kostry..

briketka10

to není on tento je správný, ale to je fuk :
http://www.ro­nic.fr/e_partner­.html

briketka10

přidám obrázek :
http://www.ro­nic.fr/images/bi­go.jpg

gecco

Je to divné – je celý ´oplastovaný´??
😉
Ale jak píšu – je potřeba to proměřit…
😉

briketka10

se mi smějete žejo, ale já mám s el. vítr
jednou mi probíjela celým tělem a doktoři
říkali jaký mám štěstí že ještě žiju mít slabý
srdce tak jsem v pánu..bylo mi 18
nesla jsem kovový konve do mrazáku po
schodech vypínač byl rozbitej a tam bylo
po kotníky vody a nehoda byla na světě..

cochee

Já se nesměju, elektřina není žádná p*del.