Siminka

Co mám dělat ?

Před 3 dny jsem našla u rybníka na velice frekventovaném místě kachní vejce, ale nevím jak se o něj mám postarat, a při jaké teplotě ho udžovat aby se vylíhlo atd. Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud si takové místo vybrala (jak tvrdíš ) kachna ke snůšce,měla si je nechat ležet na místě nálezu…:D

Další odpovědi
terry

A co ty tři dny?
Ty kachny jsi u rybníka neviděla? Musí tam někde být.

Lucijej

Bych řekla, že to jsou mrtvá vejce, jestli nebyly, když jsi je našla, tak teď už nejspíš budou, takže už se z nich nich nevylíhla, ikdyby ses oně starala sebelíp.

www

Bez domácích zvířat (slepice, kachny) se to laikovi podaří těžko.
V dětství jsme dávali nalezená, teplá vejce pod sedící slepici (kačenu) a ta se postarala i o kachňata.
Bez toho je to složité z hlediska správné teploty, obracení vajec ap.
Pokud byla vejce při sběru, nebo i pak delší dobu studená, ani se o nic nesnaž.

hanulka11

měla jsi ho tam nechat ,kachna by se postarala a když ne tak je vidět že by z něj stejně nic nebylo – ty to nezachráníš