Zvědavý

Co má znázorňovat titulní fotografie songu „Wish You Were Here“?

Jaký má význam? Díky Dva muži si podávají ruce, přičemž jeden z nich je v plamenech. Přidal bych i tu fotku samotnou, ale bojím se, protože nevím, jestli můžu, když nemám povolení třetí strany.

Odpovědi
Janovicak

V anglické Wikipedii je na to částečná odpověď: https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Wish_You_We­re_Here_(Pink_Flo­yd_album)

„The album's cover images were photographed by Aubrey ‚Po‘ Powell, Storm's partner at the Pink Floyd design studio Hipgnosis and was inspired by the idea that people tend to conceal their true feelings, for fear of "getting burned“, and thus two businessmen were pictured shaking hands, one man on fire. „Getting burned“ was also a common phrase in the music industry, used often by artists denied royalty payments. "

Kdyby jsi se chtěl o téhle písničce dozvědět něco víc tak na seznamu ji rozebírali v HitStory: https://www.te­levizeseznam.cz/vi­deo/hitstory/pink-floyd-wish-you-were-here-26353417

dubraro

Angličtina zná stejně jako čeština obrat „být pro něco zapálený“ ve smyslu s nadšením něco provádět nebo podporovat.