Rokio

Co má udělat řidič, pokud srazí psa nebo kočku?

Jak by mělo vypadat jeho jednání, které bude následovat?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… děkovat bohu, že to nebyl kanec nebo jelen …

Další odpovědi
Kepler

Podle zákona by uhynulé zvíře mělo skončit v kafilérii. Psa nebo kočku můžeš taky pohřbít na zahradě do hloubky nejméně 80 cm. Ale, upřímně řečeno, kdo z řidičů to dělá? Většina jede dál, jako by se nechumelilo, protože je to těžko dokazatelné a postižitelné.
https://www.jih­lavske-listy.cz/clanek29235-uhynuleho-domaciho-mazlicka-musite-pohrbit-do-hloubky-80-cm.html?komen­tare=novy

Gonfaloniér

Rozbít si hubu. Pokud zvíře ještě žije tak mu pomoci, popř. jej odklidit ze silnice. Reagovat podle toho, co je se zvířetem – ajak uvádí zjentek.
Ale většině je to jedno. Podle mě je někteří sadisti rádi i přejedou a ještě zrychlí, aby se jim to povedlo… – _ -
Nejlíp je vůbec nepřejet a nejezdit jako hovado.

zjentek

A zvíře co? Uteklo, plazí se, sípá, je raněné, mrtvé, brání se, chechtá se, útočí… ???

Pokud jel jako prase či jinak nedával za volantem porod, měl by se nebožák kát.

Schluker

Idealne zavolat policii, ktera se pokusi dohledat majitele zvirete. Po nem nasledne pozadovat uhradu skody, pokud nejaka vznikla. Pes ani kocka nemaji na silnici co delat.

D5X5

Pokud se ti nepoškodilo auto, tak se potrestej tak, že to zvíře hodíš proti čelnímu sklu tvýho auta.

Midoc

Když kočku, tak ji useknout ocas. Mít k obědu králíka.

Gonfaloniér

Mc Merkurion.. raději srazit kočku nebo psa než kance, áha. o.O

Ametyst

🙂 Ano, řidič obvykle soucítí s autem. 🙂

Gonfaloniér

elkon, tebe taky přejet nebo nečím praštit. :/

elkon

Asi jsi toho moc na silnici nezažil, jinak bys nepsal blbosti. Protože jinak bys věděl, že se takové situaci často nedá zabránit. A jestli zastavíš, nebo ne je tvoje věc. Ale náhlou reakcí můžeš způsobit na silnici problém. Jinak mě ty tvé kecy nemůžou rozhodit.

Schluker

Vzdyt ma pravdu. Nekdo si poridi zvire a nedokaze si ho ohlidat – nekdo jiny by za to mel pykat? To asi ne, zejo..

Gonfaloniér

Aha chápu, takže když by bylo na silnici malé dítě, tak je v pohodě jej přejet, protože si ho nedokázali ohlídat. A je to tak správně.. :/ Jestli zastaví nebo ne, je elkonova věc.
Silnice není místo, kde máte povoleno cokoli přejet, jen proto, že tam jezdí auta… Řídit s sebou nese určitou zodpovědnost – dodržovat VŠECHNY předpisy, vyhýbat se cyklistům, dětem a vůbec lidem, zvířatům,..
A viníkem nehody se zvířetem (kterýmkoli) je vždy řidič.

Schluker

To je ale roztomila demagogie… rozdil mezi zviraty a lidmi asi vsichni chapou. Majitel zvirete nema zadne povinnosti? Nemusi dodrzovat zadne predpisy? Vinikem nehody se zviretem neni vzdy ridic. To je zrejmy nesmysl. Pokud by tedy nemel byt vinikem automaticky proto, ze usedl za volant.

Gonfaloniér

Myslím, že to je samo o sobě idiotská omluva, „že si majitel neohlídal…“, proto aby je kvůli tomu přejel. Lidský život je důležitější o tom žádná, ale nejedná se o žádnou demagogii, podle mě je to irelevantní, když to chce omlouvat tímto důvodem. Nemá na cestě, co dělat tak ho přejedu…a je to v pohodě (není tam rozdíl, pokud to řekneme o člověku… z vašeho pohledu je tedy z tohoto důvodu nesprávné srazit člověka, ale přejet kvůli tomu zvíře je zcela ok?)

Schluker

Pokud mi do silnice vbehne pes, tak je to holt chyba majitele, ne moje. Pokud mi do silnice necekane vbehne clovek, tak to je taky jeho chyba, ne moje. O to mi jde. Situace u obojiho je podobna, jen prejete zvire je obecme vnimano jinak nez prejety clovek. Nemam radost z prejeteho cloveka, ale kdyz mi pod motorku vbehla znenadani kocka, tak mi ji lito nebylo. Byl jsem rad, ze jsem si sam neustlal.

Gonfaloniér

  • skoro vždycky