Avatar uživatele
Michal Kole

Co má dělat zaměstnavatel, když příjde evidentně nemocný zaměstnanec na šichtu a odejít nechce kvůli penězům ?

3 dny neplacené nemocenské je i při minimální mzdě 41,80 kč za 3 dny za 8 hodin tísícovka a pro které by to znamenalo citelný výpadek v rozpočtu.

Co má zaměstnavatel dělat, aby nemocného zaměstnance „důstojně“ vyvedl a nemocný zaměstnanec v důsledku „rozčílení“, že nebude mít peníze neudělal blbost, která by zaměstnavatele v důsledku stála víc než obětování „drobných“ ve mzdových nákladech ?

To blbost myslím, třeba že zaměstnanec si bude muset dát panáka a kombinace s léky a skončí na JIP a prodlouží se pracovní neschopnost v neprospěch zaměstnavatele, protože od 4 dne už by musel platit, přitom zaměstnanec bude ležet nemocnici.

Pokud ještě někomu neujeli nervy tak neví jaké to je.

To že je člověk plnoletý a svéprávný a právně odpovědný nezaručuje že je robot co má v programu ošetřeny všechny možné chybové stavy.

Zaměstnanec taky nemusí jít hned do hospody na panáka, aby se po „hádce“ se zaměstnavatelem „uklidnil“ a došel domů, ale může v rozrušení vejít do vozovky a neuvědomit si, že se má rozhlédnout a hned do něj vlétne auto.

Občas se to stane i úplně zdravému člověku, co jde po ulici, jde automaticky, na něco myslí a neuvědomí si, hned že stojí ve vozovce.

Taky mám osobní zkušenost.

Já pořád na něco myslím. Jsem tvůrčí typ, baví mě něco vymýšlet, v duchu mám různé technické náčrty, výpočty, programové kódy a taky jsem par krát nechtěně vlezl do silnice na červenou když nic nejelo.

Občas mě zabrzí tikající semafor. To mě upozorní, že se něco děje, to mě probere a uvědomím si, že jsem na vozovce.

Většinou jsem tak metr dva daleko, tak za 2 sekundy jsem zpět na chodníku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, zzzzz před 4180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kyta

Dovolená:)..v kli­du, můžeš přemýšlet,,jj fandím

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

koupit mu modafen, chřipka z těla ven. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lyn

Já bych řekla, že vstřícný zaměstnavatel (pokud to zam-ec nedělá každý týden) mu řekne jdi domu, zítra přijď. Zkrátka mu dá placené volno. Dnes už to dělá jen hrstka, tak si zaměstnanec musí brát dovolenou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek