Michal Kole

Co má dělat zaměstnavatel, když příjde evidentně nemocný zaměstnanec na šichtu a odejít nechce kvůli penězům ?

3 dny neplacené nemocenské je i při minimální mzdě 41,80 kč za 3 dny za 8 hodin tísícovka a pro které by to znamenalo citelný výpadek v rozpočtu.

Co má zaměstnavatel dělat, aby nemocného zaměstnance „důstojně“ vyvedl a nemocný zaměstnanec v důsledku „rozčílení“, že nebude mít peníze neudělal blbost, která by zaměstnavatele v důsledku stála víc než obětování „drobných“ ve mzdových nákladech ?

To blbost myslím, třeba že zaměstnanec si bude muset dát panáka a kombinace s léky a skončí na JIP a prodlouží se pracovní neschopnost v neprospěch zaměstnavatele, protože od 4 dne už by musel platit, přitom zaměstnanec bude ležet nemocnici.

Pokud ještě někomu neujeli nervy tak neví jaké to je.

To že je člověk plnoletý a svéprávný a právně odpovědný nezaručuje že je robot co má v programu ošetřeny všechny možné chybové stavy.

Zaměstnanec taky nemusí jít hned do hospody na panáka, aby se po „hádce“ se zaměstnavatelem „uklidnil“ a došel domů, ale může v rozrušení vejít do vozovky a neuvědomit si, že se má rozhlédnout a hned do něj vlétne auto.

Občas se to stane i úplně zdravému člověku, co jde po ulici, jde automaticky, na něco myslí a neuvědomí si, hned že stojí ve vozovce.

Taky mám osobní zkušenost.

Já pořád na něco myslím. Jsem tvůrčí typ, baví mě něco vymýšlet, v duchu mám různé technické náčrty, výpočty, programové kódy a taky jsem par krát nechtěně vlezl do silnice na červenou když nic nejelo.

Občas mě zabrzí tikající semafor. To mě upozorní, že se něco děje, to mě probere a uvědomím si, že jsem na vozovce.

Většinou jsem tak metr dva daleko, tak za 2 sekundy jsem zpět na chodníku.

Nejlepší odpověď
Kyta

Dovolená:)..v kli­du, můžeš přemýšlet,,jj fandím

Další odpovědi
zzzzz

koupit mu modafen, chřipka z těla ven. 🙂

Lyn

Já bych řekla, že vstřícný zaměstnavatel (pokud to zam-ec nedělá každý týden) mu řekne jdi domu, zítra přijď. Zkrátka mu dá placené volno. Dnes už to dělá jen hrstka, tak si zaměstnanec musí brát dovolenou.