agentpv

Co konkrétně znamená položka „pevné palivo“ v příspěvku na bydlení?

Nejlepší odpověď
annas

Je to palivo, jímž vytápíte dům – uhlí, koks, brikety, dřevo.

Další odpovědi
zjentek

Počkat, už jsou nové formuláře na příspěvky za vytápění bydlení?

Filip84

To, snad, je zřejmé z názvu položky: znamená to, že obydlí, na které žádáš PnB, vytápíš primárně pevnými palivy, tj. dřevem, peletami, štěpkou, briquettami, uhlím, antracitem, kaly etc. etc. etc.

Jestliže máš, např., v době plynový kotel, a v obýváku krb, nebo v kuchyni kamna na TP, položku nezaškrtneš. A contrario, jestliže máš Viadrus kotel na TP, a v obýváku elektrická kamínka, položku zaškrtneš, to samé, pokud nemáš ÚT a vytápíš lokálními topidly na TP, např. kamny a/nebo krby.