Avatar uživatele
kodl67

Co když stihnu přijmout hovor od těch podvodníků, co v poslední době prozvání?

Uslyším něco na druhé straně, nebo to vytáčí automaty a bude tam ticho po pěšině?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2478 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Asi jsi o tom četl jako já. Myslím, že tam bude ticho a pár desítek korun bude v pr****. Zjišťovat to rozhodně nebudu. Taky mě občas prozvoní číslo, které se tváří jako by bylo pražské. Ignoruju to. Ani to zvedat nemusíš, počítají s tím, že jim zavoláš zpátky, taky na tom mají podíl.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

To druhé. Pro Android si stáhni apku Můžu to zvednout. Je zdarma a slouží i pro místní obtěžovací hovory.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

To nestihneš vzít, jen to prozvoní, jednou. Jde jim o to, abys je zavolal zpět. Pozor na mezinárodní předvolby. Většinou to bývá +213 Alžírsko, ale i jiné (viz zdroj): 🙂
http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/zajima­vosti/_zprava/na-prozvaneni-z-ciziny-nereagujte-wangiri-vas-muze-prijit-velmi-draho-varuje-asociace--1743726

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Kepler: když jen zvedneš, o žádný prachy nepřijdeš.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já myslím že jo, ta čísla bývají do zahraničí (třeba do Tuniska) a tam se na hovorném podílejí obě strany.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

No a co má být ? Když ti zavolám z Ameriky tak něco zaplatíš ? Nikoliv. Tak proč bys měl něco platit při hovoru z pseudo-Tuniska ?

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jak je to u hovorů z a do Ameriky nevím, ale v Evropě (než se zrušil roaming) to platilo. Když jsem volal do zahraničí, platil něco i volaný a naopak.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Volaný neplatí nic pokud je ve své zemi. Volaný platí v případě, že je sám v zahraničí. Takže když ty budeš v Maroku, budeš mít české číslo, já budu tady a zavolám Ti pak já platím volání z českého na české číslo, ty platíš příjem hovoru v zahraničí. Pokud já budu volat tobě do Maroka a ty budeš mít sim od Alžírského poskytovatele, já platím hovor do Alžírska, ty neplatíš nic.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak teď už jsem z toho úplný dvanácterák. No to je jedno, jisté je, že na tom volání podvodníci vydělávají.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nevydělávají na tom, že Ti zavolají. Vydělávají na tom, že jim ty zavoláš zpět. I u náš byli firmy, které účastníkům nechávali nějaké halíře z propojovacích poplatků za volání na jejich číslo. Je možné že v tom Alžíru maj nějaký ještě „příznivější“ ta­rif.

U nás jsem měl IP telefon u mikrotiku, vraceli mi na účet nějakých cca 10 halířů za minutu pokud mi někdo volal z pevné sítě…

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Do prkýnka nějak jsem poplet ty státy dohromady… sorry… Uvažujte o hypotetickém Malžírsku 😉

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

+1

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Rooming je něco jiného než mezinárodní volání. V roomingu volá číslo jedné země na číslo stejné země, jenom je jeden z účastníků v jiné zemi.

Při mezinárodním volání jde o volání z jedné národní sítě do jiné národní sítě.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

roaming

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek