kodl67

Co když stihnu přijmout hovor od těch podvodníků, co v poslední době prozvání?

Uslyším něco na druhé straně, nebo to vytáčí automaty a bude tam ticho po pěšině?

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi jsi o tom četl jako já. Myslím, že tam bude ticho a pár desítek korun bude v pr****. Zjišťovat to rozhodně nebudu. Taky mě občas prozvoní číslo, které se tváří jako by bylo pražské. Ignoruju to. Ani to zvedat nemusíš, počítají s tím, že jim zavoláš zpátky, taky na tom mají podíl.

Další odpovědi
jáára

To druhé. Pro Android si stáhni apku Můžu to zvednout. Je zdarma a slouží i pro místní obtěžovací hovory.

marci1

To nestihneš vzít, jen to prozvoní, jednou. Jde jim o to, abys je zavolal zpět. Pozor na mezinárodní předvolby. Většinou to bývá +213 Alžírsko, ale i jiné (viz zdroj): 🙂
http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/zajima­vosti/_zprava/na-prozvaneni-z-ciziny-nereagujte-wangiri-vas-muze-prijit-velmi-draho-varuje-asociace--1743726

Dochy

Kepler: když jen zvedneš, o žádný prachy nepřijdeš.

Kepler

Já myslím že jo, ta čísla bývají do zahraničí (třeba do Tuniska) a tam se na hovorném podílejí obě strany.

Arne1

No a co má být ? Když ti zavolám z Ameriky tak něco zaplatíš ? Nikoliv. Tak proč bys měl něco platit při hovoru z pseudo-Tuniska ?

Kepler

Jak je to u hovorů z a do Ameriky nevím, ale v Evropě (než se zrušil roaming) to platilo. Když jsem volal do zahraničí, platil něco i volaný a naopak.

Dochy

Volaný neplatí nic pokud je ve své zemi. Volaný platí v případě, že je sám v zahraničí. Takže když ty budeš v Maroku, budeš mít české číslo, já budu tady a zavolám Ti pak já platím volání z českého na české číslo, ty platíš příjem hovoru v zahraničí. Pokud já budu volat tobě do Maroka a ty budeš mít sim od Alžírského poskytovatele, já platím hovor do Alžírska, ty neplatíš nic.

Kepler

Tak teď už jsem z toho úplný dvanácterák. No to je jedno, jisté je, že na tom volání podvodníci vydělávají.

Dochy

Nevydělávají na tom, že Ti zavolají. Vydělávají na tom, že jim ty zavoláš zpět. I u náš byli firmy, které účastníkům nechávali nějaké halíře z propojovacích poplatků za volání na jejich číslo. Je možné že v tom Alžíru maj nějaký ještě „příznivější“ ta­rif.

U nás jsem měl IP telefon u mikrotiku, vraceli mi na účet nějakých cca 10 halířů za minutu pokud mi někdo volal z pevné sítě…

Dochy

Do prkýnka nějak jsem poplet ty státy dohromady… sorry… Uvažujte o hypotetickém Malžírsku 😉

jáára

+1

ivzez

Rooming je něco jiného než mezinárodní volání. V roomingu volá číslo jedné země na číslo stejné země, jenom je jeden z účastníků v jiné zemi.

Při mezinárodním volání jde o volání z jedné národní sítě do jiné národní sítě.

jáára

roaming