xyxyxx

Co když se nedostavím na ÚP do 3 dnů po skončení prac. poměru ?

Dobrý den, všude je uvedeno, že po skončení pracovního poměru je potřeba se dostavit do 3 dnů na úřad práce. Co bude následovat, pokud se během této doby nestihnu dostavit ? Děkuji

Odpovědi
Pepa25

Nebudete zařazen do evidence uchazečů o zaměstnání ode dne následujícího po ukončení zaměstnání, ale až později. Co to bude obnášet z pohledu podpory nebo nutnosti platit pojistné, záleží na tom, jak moc později. Blíže viz odkaz:

Zdroj: https://socialni-poradna.eu/2021-do-kdy-se-musim-nahlasit-na-uradu-prace-po-skonceni-pracovniho-pomeru/

Dochy

Pokud se nedostavíš do 3 pracovních dnů, musíš si spoustu dalších věcí vyřídit sám.