bolak

Co když odmítnu policistovi který mě požádá o legitimování se vyhovět a normálně pudu dál a pak když a mě chmátne…

…tak ho zfackuju a na služebně se pak budu hájit tím, že sem si myslel že jde o podvodníka, který se za policistu pouze vydává, a že mně napadl a tak jsem se bránil?

Nejlepší odpověď
anonym

Nemyslím, že by ti taková argumentace ´prošla´ – jednak tě asi zpacifikuje a jednak se dopustíš přestupku až trestného činu.
Ale než se legitimuješ ty jemu, můžeš o prokázání totožnosti požádat ty jeho – je povinen ti vyhovět.

Další odpovědi
postcd

zkus to, možná skončíš blbě, možná u soudu, ale asi to nebude příjemné pro tebe ani pro ně.
Doplňuji:
tím tě k tomu nenavádím) něco takového udělat mi nepřijde správné