Otazník123

Co když auto neprojde emisemi?

Jaký je postup u starších aut které neprojdou emisemi a to ani po řádném servisu motoru? Je auto už prostě nepoužitelné v provozu (legálně) a nebo to jde nějak vyřešit, slyšel jsem o nějakých ekopoplatcích ale ty se údajně platí jen při přepisu vozidla.

Nejlepší odpověď
Drap

Auto opravit. Jiné řešení neni. V podstatě lze vše opravit.

Další odpovědi
Muffz

Jak říká Drap. Auto se musí opravit do takového stavu, aby prošlo emisemi, jinak se nedostane k STK a není způsobilé k provozu.

Ekologická daň se platí jednorázově při registraci vozidla podle dané emisní normy.

Ušel ventil

-- Slyšel jsem o nějakých ekopoplatcích ale ty se údajně platí jen při přepisu vozidla.– platí se jen u prvního přepisu , pak již ne .
A když neprojde emisema ?
Příčin může být více ,napichnout na Wag a pod.a hned je vidět kde je chyba, může to být klidně starým olejem,poškozená lambda,katalyzator,
u benzínu se ještě vyplatí bez zásahu do systému natankovat půl nádrže E 85 ,ujet aspon 100 km a emise jdou dolů .