bolak

Co kdyby poškozeného vždy zastupoval stát?

Když osoba A poškodí osobu B (například mu rozmlátí auto) a způsobí mu nějakou škodu, tak aby ty peníze B získal zpět, musí si je nad A vysoudit, a ty peníze z toho člověka pak ještě nějak vydolovat, je to tak? Co kdyby to fungovalo tak, že škodu by poškozenému vyplatil ihned na místě stát, a sám tu škodu nad osobou A (jelikož STÁT má tak trochu větší autoritu než nějakej Tonda z Bruntálu) vymáhal jako dluh? Prostě podobně jako když někdo dluží na daních… exekutor, zabavení nemovitosti, basa… Nefungovalo by to pak lépe?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. bylo by to drahé
  2. z čeho soudíš, že stát má „větší autoritu“, než třeba souda a exekutor?

😉

Další odpovědi
mosoj

To by bylo poškozených !

setapouch

Sam si jako danovy poplatnik zaplatim sobe jako poskozenemu skodu a pak budu doufat, ze nejaky urednik na vymahani nezapomene. Myslim, ze poskozeny si lhuty bude hlidat lepe. A kdyz ne, muze si stezovat jen sam sobe.

Mimozemšťan

GENIÁLNÍ NÁPAD !
S kterým by se v Česku daly vyhrát volby. Jen kdyby s tím nějaký Babiš přišel !
Za 50 let to bude normální, protože to je logický. Stát je tu pro občana a ne občan pro stát – pod tímto heslem se už na úřadech v posledních 10 letech mnoho zlepšilo ve prospěch občanů.