Domaldo

Co je to za programy na PC?

Dobrý den,
čistil jsem si počítač a narazil na tyto soubory (přidám foto) a nevím k čemu slouží.
Neví někdo, co sou to za programy a jestli je můžu smazat (přeškrtnuté soubory identifikovat nemusíte)

Předem děkuji za odpověd'

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tak na to BACHA woe, protože to jsou komponenty prostředí programů napsaných v Microsoftím céčku. (knihovny atd.) Tohle se ti tam octlo (pokud je nenainstaloval z nějakého důvodu speciálně sám, ale to bys asi nevkládal dotaz) spolu s instalací nějakého JINÉHO programu, který tyto knihovny atd. ke svému korektnímu běhu NEZBYTNĚ POTŘEBUJE.

Je možné, že ten program(y) vyžadující tyto moduly už ani nemusíš mít nainstalované (odinstalátory jsou právě kvůli sdílení těhle knihoven nesmírně opatrné a vždy je ponechávají), ale to přes net asi nepořešíme.

Dokonce nelze doporučit ani odinstalaci starších verzí a ponechat jen tu nejnovější, protože zejména prasoidně napsané kódy VYŽADUJÍ konkrétní verzi určitého modulu/knihovny a s novější NEMUSÍ spolupracovat.

Je to podobné, jako s DirectX – i když máš tu nejnovější verzi a chceš si např. zahrát nějakou starší 3D hru, tak VELMI často tyto hry vyžadují verzi DX 9c a na to, že máš novější zvysoka kálí – hra nevyužije možnosti gr. karty a bude ji emulovat softwarově! (spolehlivě to pohřbí výkon procesoru, což je na hlavu, ale je to tak). A s tímhle to je podobné, no.

Tudíž se NEMUSÍ nic stát, pokud se jich zbavíš – viz výše o potřebnosti, ale také se ti může stát, že ti nějaký program (který je vyžaduje) nepůjde vůbec nebo nepůjde korektně!!!

Další odpovědi
cochee

To není programovací jazyk – „Redistributable“ jsou označeny knihovny toho jazyka. Jsou potřebné, když se do kompu nainstaluje program, který byl v tomhle Visual C++ naprogramován. Obvykle se tyto knihovny nainstalují automaticky při instalaci dotyčného programu, anebo, pokud nenainstalují a program zjistí, že jsou na PC nepřítomny, vyskočí po instalaci okno, že je třeba tyto knihovny doinstalovat z Microsoft Update.

RelevantKnowledge, je bohužel klasifikován jako škodlivý (spyware). Byl by docela výborný nápad jej odstranit. Jak na to, není možno pro svou náročnost a množství informací možno popisovat zde. Zkus googlovat anebo svěř komp někomu ve svém okolí, kdo tomu rozumí.

Dochy

Microsoft Visual C++*
vypadá na instalačku programovacího jazyka (vč. vývojového prostředí). Předpokládám, že to máš někde v „download“ nebo něčem podobném.

Domaldo

Dochy

Díky. A můžu to smazat nebo to tam musím nechat?

Dochy

Podle Tvých dotazů hádám, že asi neprogramuješ. Dále to podle ikon vypadá na instalačky různých verzí. Jsem si na 95% jist, že Ti k ničemu nejsou, ale nechápu proč je tam tedy máš. Zkontroluj si v jakém jsou adresáři, ejstli nemají spojitost s něčím dalším, ale věřím tomu, že je tam opravdu nepotřebuješ.

Domaldo

Ještě poslední dotaz – co je za aplikaci RelevantKnowledge
viz. foto

Dochy

Tak to se mně neptej. Copak je to můj počítač??? 😉