Michal Kole

Co jsou to vůbec odbory ? Kolik je v ČR odborů? Jaké mají webové stránky ?

Nejlepší odpověď
Drap

Spousta. Stránky si jistě najdeš hravě sám. Škoda jen, že nejsou odbory všude a že nemají takovou sílu, jakou by mít měly.
Doplňuji:
Odbory jsou vlastně zástupci pracujících, kteří hájí jejich práva, sociální jistoty, nezaměstnanost a podobně. Z těchto důvodů také jednají s úřady, vládou a s politickou mocí vůbec.

Další odpovědi
Illines

Byli a budou,vsude v kazdem state ,evropskem i v Americe.Mozna i jinde,ale to uz tapam.

anonym

Michale, s takovou chutí bych Vám napsala, že jde o Revoluční odborové hnutí… jen kdybych měla alespoň maličkou jiskřičku naděje, že nějaké to hnutí něco skutečně revolučního bude schopné pro zaměstnance udělat. Zatím jsou odborové organizace mrtví brouci, kteří občas o sobě dají vědět jako zkomírající a neužitečná zdechlina.
Mám vážné pochybnosti, že o existenci současných odborobvých organizací se toho nikde moc nedočteme. Kde ještě odbory existují, tím se moc nechlubí ani zaměstnavatelé, ani zaměstnanci. Podnikatelé ve svých firmách odbory nepovolují a pozůstatky kdysi hojně zastoupené odborářské obce mají jen velmi malé pravomoce.

venkovan

Odbory jsou takové jako jejich členové. Co dělají pro lidi ale se moc neví, protože nejsou mediálně žádány s výjimkou nátlakových akcí a odchodů z jednání vlády.

Illines

Ocko,mozna by ti stacilo,ze i tu v Britanii a Francii ,odborari frci.Nevim jak to delaji,ale vim ze jsou dost uspesni.