PlayStationa

Co jsou podílové fondy?

Odpovědi
LubosHa

Ach, tohle není Google…

„Podílový fond je nástrojem, který se využívá k investičním operacím. Podílový fond je jakýmsi souborem majetku.[…]“

http://lmgtfy­.com/?q=pod%C3%A­Dlov%C3%BD+fon­d+definice

Ale když už se pářu s odpovědí, tak tě odkážu ještě sem http://www.in­vestice.cz/po­dilove-fondy/t83/

Tw!st

Jednoduše podílový fond provozují zkušení investoři, lidé kteří chtějí investovat ale nemají zkušenosti, mohou zvolit podílový fond, kde jeho peníze investují zkušení investoři, za tohle si ale berou provizi tudíž i přesto že je šance na propad tak investor do podílového fondu nezískává plnou provizi.

LubosHa: já myslím že zkoušel hledat na googlu, ale myslím že odborným termínům by jako laik mohl těžko porozumět. Řekni to co je v odkazu svými slovy… aha? 🙂

0mar

podílový fond (otevřený nebo uzavřený, kvalifikovaných investorů atp.) sdružuje investory (pokročilé, začátečníky i profesionální) a vydává cenné papíry, které jsou vázané k jednotlivým podílům z portfolia fondu (každý fond má své portfolio, které se odráží od jeho investiční strategie/zamě­ření). Klient si tak koupí určitý podíl ve fondu, který se procentuálně odráží k cennému papíru fondu a tím se stává nepřímo spoluvlastníkem cenných papírů kam fond investoval – zase v určitém poměru investice.