gumiczud

Poradí mi někdo jak spořit?

Jak v dnešní době nejlépe spořit? Našel jsem termínované vklady. U GE jsem zjistil, že při vložení peněz na půl roku dostanu úrok 0,2%. Znamená to, že když tam vložím 20 000 Kč tak za půl roku dostanu zpátky 24 000 Kč nebo se to počítá jinak? Jak spoříte Vy?
Doplňuji:
áááá, máš pravdu, chybička se vloudila

Nejlepší odpověď
Alesh

🙂 začal bych studiem procent 🙂

0,2% z 20.000 = 40 Kč 🙂

Další odpovědi
ahold

Nejlepší forma spoření je ta se státním příspěvkem.
Penzijní připojištění, nebo stavební spoření.
Doplňuji:
U penzijka: 1. podle výše vkladu dostáváš od státu každý měsíc slušný příspěvek.
2. určité procento zhodnocení vkladu.
( to si ještě můžeš vylepšit tím, že si najednou vložíš vyšší částku a z té hned od počátku získáváš více, než při měsíčních úložkách.
3. můžeš mít navíc platební kartu a z každé částky kterou kartou zaplatíš zase získáš procenta, které ti navyšují tvoje spoření.

anonym

Termínované vklady (apod.) se ke spoření vůbec nehodí – úrok je nižší, než inflace.
Najdi si nějaký investiční produkt a nebo třeba (aspoň) stavební spoření.

Dochy

Záleží co chceš… Pokud máš opravdu hafo peněz, můžeš zkusit fondy. Jinak:

Pro úložky do 20000 ročně na 6 let je asi nejlepší stavební spoření, kde v optimálním režimu se státní podporou to vychází tuším kolem 5% nebo něco přes. Pokud nechceš mít peníze vázané, nebo máš další které už se do stavebka nevejdou, pak hledej spořící účty.
Airbank nabízí 1,3 do 100000 na běžném účtu, pokud budeš platit jejich kartou, nebo 1,3 do 250000 na spořícím účtu.
mBank nabízí 1,75 do 100000 na spořícím účtu, pokud budeš platit jejich kartou, jinak 0,4%. Podobných nabídek najdeš víc.
mBank má ještě spořící vklady, kde dává 1,25% za roční vkladový list bez omezení částky. Pokud budeš chtít vklad vybrat dřív, budou ti počítat jen poloviční úrokovou míru, ale jinak je to bez sankcí.

mosoj

40 Kč – 15% = 40 – 6 = 34 Kč !!!! a za rok !

Stát nechce aby lidé spořili.

Jindra B

Pro Ahold: doporučovat penzijko i když gumiczud nenapsal, že chce spořit na penzi? Já z toho vyvozuji, že je to krátkodobější spoření a tudíž je penzijko nepoužitelný.
Za jednorázovou částku víc než za měsíční? :-O v jakym smyslu? :O
To ale jaksi není spoření. Alespoň já tedy nepovažuji utracení 100kč pro získání 1kč za spoření.

Za mě taky doporučuju buď dobrý spořící účet, pokud je to na kratší nebo neznámou dobu.
Pokud můžeš spořit alespoň 5 let, zkus ty investice přes podílové fondy 😉

Jakub Tlapal

Já jsem nikdy neměl problém se spořením, nebo spíš utrácením peněz. Kupuju jen to, co potřebuju, ale manželka je schopná rozfofrovat výplatu za úplné zbytečnosti. Potřebovala by dostávat peníze na příděl 😁 . Už jsme to řešili a našli jsme nějaké finty na spoření , ale stejně je to boj. Mám takový podezření, že je to shopaholička, ale nevím, jestli je na to nějaké léčení 😁 .

petra15

mosoj
gratulace !!! (její velicenstvo Princess má stejný názor a ostatní názory jsou tím pádem naivní)