Aklaa

Co jsou ještě baleríny a co už lodičky?

Řešíme v práci s kolegyní od rána „zásadní spor“ – čemu ještě říkat baleríny a co už jsou lodičky.

Extrémy na obou stranách jsou jasné – když mám boty typu cviček na gymnastiku či baletních piškotů s podrážkou, přes kterou cítím každý kamínek, budu tomu asi říkat baleríny (od těch se ostatně jmenují, že?) – naopak otevřené boty s plnou patou a špičkou a 15 cm jehlovým podpatkem chápu jako lodičky ;)

Ale spíš to mezi … když je pod patou 2 cm kostička přes celou šířku boty, nebo 5cm klínek? Dá se použít výraz baleríny na klínku nebo spíš nízké lodičky? Dívaly jsme se, že i v obchodech a katalozích je v tom dost zmatek.

Je mi jasné, že na to není přesná odpověď, spíš by mne zajímal takový většinový názor a která z nás je k němu blíž (z důvodu objektivnosti ten můj nepíšu, laskavý čtenář jistě promine), prosím nebrat to celé nijak smrtelně vážně 🙂
Doplňuji:
Že hranice bude ve výšce podpatku bylo jasné ;) Takže spíš kolik je pro vás ten „žádný, respektive minimální“?

Nejlepší odpověď
annas

Baleríny se co nejvíce podobají původní obuvi baletek, které v balerínách baletily". takže se domnívám, že na rozdíl od lodiček nebudou mít žádný nebo minimální podpatek.

Ale pro jistotu jsem si svou domněnku ověřovala a našla na stránce obuvi. Je možná, že se názory různí.

„Základním rozdílem mezi balerínami a lodičkami je ve výšce podpatku. Baleríny obvykle nemají žádný podpatek, respektive minimální.“

http://online­obuv.cz/boty/ba­lerinky/

Další odpovědi
Funna

pro mne jsou baleríny jen ty ploché „cvičky“…a lodičkami bych nazývala pouze ty, co mají samostatný podpatek…boty na klínu jsou prostě jen dámské boty na klínu .-)

Nevíteto?

Už, když je pod patou 2 cm kostička přes celou šířku boty, tak už mi to nepřijde jako baleríny, i 1cm podpatek jsou pro mě lodičky 🙂

Lenka H.

Brala bych jako hranici tak ty 2 cm, to jsou pořád ještě ploché boty. 5 cm klínek jsou už jasně lodičky.

Nicméně za sebe všemu pod 8 cm říkám tenisky, hih.

marci1

Nedá se asi přesně říci do kolika cm jsou baleríny a od kolika lodičky. Řekla bych, že baleríny jsou ploché boty, obvykle bez podpadku nebo s malým podpadkem asi do 3 cm a lodičky s vyšším než 3 cm ( buď na klínku nebo s jehlovým podpadkem ). 🙂
http://www.milujeme-boty.cz/jak-vybrat-boty/

ChineLin

Já to rozlišuju tak – jestli je u boty po celé délce podrážka stejně tlustá (spíš tenká), beru to jako baleríny. I když do gymnastických cviček to má daleko, v těch jsem venku šla párkrát a stálo to za to.

Když je pod patou silnější část – buď kllínek nebo přímo podpatek – jsou to pro mne lodičky i kdyby měl být rozdíl jen 1 cm.

Na druhou stranu – pak v obchodě potkám takovéhle „baleríny“:
http://www.bo­tybotky.cz/cz-detail-874549-letni-bile-balerinky-na-klinkovem-podpatku.html

Případně u Deichmanna:
http://media.no­vinky.cz/928/2792­85-free1-wc6uq.jpg

Mimochodem – z toho vyplývá, že baleríny jsou pro nohy stejně nezdravé, jako příliš vysoké podpatky.

Michálek1245

Taky v tom, koukám, hodně tápete. U mě si žena poručila k narozeninám dámské boty slip on. Tak jsem si taky myslel, že jsou to takové ty baleríny nebo jak se tomu říká. Já se v tom fakt nevyznám. Ale chvíli jsem googlil a na webu https://www.sho­emaker.cz/dam­ske/obuv/slip-on?p=Products&cid=321 jsem zjistil, že je to úplně jiný typ boty, než jsem si myslel. Tak jsem jí je koupil, ale jsem zvědavý, k čemu jí teď na podzim budou.

Janka Terová

Mě se nejvíc líbí https://www.ar­no.cz/divci-baleriny/bila