KN

Co je základní částí eletrického tepelného spotřebiče?

Nejsem si jist, jestli je to topná spirála v eletrickém izolantu, nebo tepelná pojistka. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

samozřejmě topná spirála, která přemění, elektrickou energii na teplo. Pro regulacio slouží termostat buď z bimetalového pásku, který se ohřeje a prohne a odpojí kontakty nebo elektronickou regulací, kdy se snímá teplota čidly (termočlánky) a elektronika rozhoduje zda proud teče nebo neteče např. prostřednictvím triaků.

Pro bezpečnost je topná spirála v izolantu, který nevede elektrický proud, ale vede teplo.

Další odpovědi
Skeptik

Nejdůležitější část je ta, která převádí elektrický proud na teplo. Ideální tepelný spotřebič tedy musí beze zbytku převádět veškerou užitečnou energii na teplo. Z toho si pak už vyvoď, co to bude.