sasana

Co je zakázané vkládat na webové stránky,facebook

Ráda bych věděla,jaké fotky a obrázky se nesmi vkládat na webové stránky,jestli se muže sdilet odkaz na facebooku.Dale jak poznám že jsou to autorská práva třeba fotek, obrázků.A Youtube pisničky a jiné věci se můžou vkládat a sdilet na facebook?

Nejlepší odpověď
anonym

Pozor, dnes už fungují nadnárodní správci fotobank, které speciálním softwarem projíždí net, legální běžná cena za foto je 1–2 tisíce Kč, při neoprávněném to dělá až 10 táců – viz varovný odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/finan­ce/293095-fotky-stazene-z-internetu-vas-mohou-prijit-draho-advokati-chteji-desetitisice.html

Další odpovědi
uccello

Tak jestli ti jde hlavně o sdílení na FB, tak asi hlavně pornografii. Co se týče nějakých rasistických materiálů nebo drsných videí, tak ty se na FB sdílejí docela často, ikdyž by to asi taky admini neradi viděli.

muhamed

pokud tě nikdo nenahlásí, tak si tam můžeš dát co chceš

SickBreed

Záleží samozřejmě na tom o jaké stránky se jedná. Konkrétnější informace najdeš v podmínkách užívání, pokud nějaké existují. Obecně platí, že bys neměla uveřejňovat nic co je mimo zákon dané země v které se nacházíš. Nicméně i to je v případě stránek přímo určených k šíření nelegálních materiálů z pohledu provozovatele stránek lež.

Dále ke všem obrazovým i zvukovým stopám někdo vlastní autorská práva. Otázkou je jaká je licence daných materiálů. To se můžeš dozvědět přímo ze zdroje z kterého čerpáš, nebo ve chvíli kdy po tobě někdo bude chtít daný materiál zaplatit 🙂