Nazzdar

Autorská práva na obrázky. Jak to funguje?

Když si zkopírují obrázek z googlu a pak ho upravím (změním barvy, dam filtry, něco přidám, něco seberu atd…), jsou autorská práva pořad na člověka který ten obraz vytvořil nebo jsou autorská práva na mně? Jak to je? Můžu ten změnění obraz použít jako logo na youtube nebo nesmím?
Třeba pokud bych si vzal tenhle obrázke https://www.go­ogle.cz/search?q=e­pic+eagle&espv=2&biw=136­6&bih=667&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=0a­hUKEwiWsK20sN_O­AhVC1hQKHbN1Dc­8Q_AUIBigB#tbm=is­ch&q=+mystic+e­agle&imgrc=zgXlLO­olFqfWqM%3A a upravil ho, mám právo ho použít jako logo?
Vím že tato otázka je trochu blba, ale byl bych rád kdyby mi na ni někdo odpověděl.
Děkují za odpověď.

Odpovědi
kelley

Autor stále zůstává autorem a úprava jeho díla bez jeho souhlasu je trestná stejně, jako neoprávněné užití…

Lamalam

Existují i volně šířené obrázky, ale některé jsou pouze pro nekomerční využití.