Salio

Co je vlastně ten facebook?

Jsem již postarší osoba ,a proto se nestydím zeptat,ale vždy když se zeptám svých dětí,mávnou nade mnou jen rukou a jdou pryč,ale já vážně nechápu k čemu to slouží a proč tam tráví tolik času.

Nejlepší odpověď
hanulka11

to je takové „místo“, kde se třeba sejdou přátelé ,aby si prohlídli co se u nich děje /prohlídnou si fotografie, které si tam umisťují a prostě spolu komunikují , baví se /no řekla jsem to laicky

Další odpovědi
MrGandy

Já bych to popsal, jak to popisují někteří programátoři apod… a aji já. Psal jsem práci o době počítačů, kde se facebook taky rozebíral.

Facebook je dá se říct, aplikace budoucnosti. Můžeme komunikovat, vytvářet skupiny a v těchto skupinách zase komunikovat.

Bohužel se facebook mění a jsou na něm blbosti typu: „šťouchni salia.“

Pokud ho dokážeme používat tak, jak potřebujeme je to opravdu něco vyjímečného.
A sdílení života s ostatními? To je největší problém. Sdílení života s ostatními je v lidech už od nepaměti, ale je jen na nás, jak se ostatním otevřeme.

quentos

Internetová sociální síť. V dnešním komerčním světě už lidi nemají tolik času osobně se setkávat s přáteli, a tak jsou v kontaktu alespoň prostřednictvím sociálních sítí jako je tato, nic je to nestojí (leda v rámci poplatku za internet a provoz PC), a pokud se na tom nestanou závislými, je to přesně to, o co autorovi této sociální sítě šlo. Bohužel mnoho lidí tam jen zabíjí čas, stěžují si, že je to „žrout času“, aniž by si uvědomili, že si za to mohou sami.
Osobně Facebook využívám hlavně na komunikaci s přáteli – mám nejlepší přátele bohužel poněkud geograficky vzdálenější (150–300 km), ale takhle můžeme být prakticky zdarma neustále v kontaktu. Myslím, že autor Facebooku by ze mě měl radost.

led

My postarší zas poznáme korzo a chodili sme sa tam poprechádzať – korzovať. stretali sme známych, porozprávali sme sa, zoznamovali sa s novými ľuďmi.
No a tento Facebook je vlastne také elektronické celosvetové korzo. Ale na rozdiel týchto elektronických my sme sa poznali osobne (na fb len niektorí). Je to vlasne taká veľká klebetáreň…

DDarent

Já bych taky mávnul rukou..... Vono je dost těžký vysvětlit abstraktní věc!!!

Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svými 650 miliony aktivních uživatelů (7. března 2011) je jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do šedesáti osmi jazyků. V roce 2010 vznikl americký film The Social Network, který mapuje počátky Facebooku

Facebook byl založen Markem Zuckerbergem, bývalým studentem Harvardovy univerzity. Původně byl tento systém omezen jenom pro studenty Harvardovy univerzity, pod doménou thefacebook.com. Během dvou měsíců byl rozšířen na některé další, které patří do tzv. Ivy League, a již do konce roku byly připojeny další univerzity. Nakonec byl přístup otevřen pro všechny uživatele s univerzitní e-mailovou adresou (.edu, ac.uk, …) nebo pro některé zahraniční schválené univerzity, v Česku k prvním otevřeným vysokým školám patřila Masarykova univerzita. Od 27. února 2006 se začaly do systému připojovat některé nadnárodní obchodní společnosti. Od 11. srpna 2006 se může dle licence používání připojit kdokoli starší 13 let. Uživatelé se v systému mohou připojovat k různým skupinám uživatelů, kteří působí například v rámci jedné školy, firmy nebo geografické lokace.
Začátkem prosince 2007 se stal Facebook se svými 57 milióny aktivními členy stránkou s největším počtem uživatelů mezi studentskými weby. Od září 2006 do září 2007 se Facebook dostal z 60. na 7. pozici mezi nejnavštěvova­nějšími stránkami světa. V USA je Facebook jedničkou pro on-line sdílení fotografií s více než 60 milióny nahraných fotografií týdně. Společnost Facebook vydělává hlavně na reklamách na stránkách, které jsou přesně cíleny podle zájmů uživatele a jeho chování na stránkách samotného Facebooku. Hodnota společnosti byla v roce 2006 odhadována na 100 miliónů USD. Podle serveru TechCrunch, mělo v roce 2005 na Facebooku profil 85 % studentů amerických univerzit, z nichž se 60 % přihlašovalo denně, 85 % alespoň týdně a 93 % alespoň jednou měsíčně.[6] V roce 2010 společnost získala v soutěži Křišťálová Lupa 1. místo v kategorii sociální sítě. Další ocenění získala za službu Facebook Chat (5. místo v kategorii komunikační technologie) a za mobilní verzi svých stránek (3. místo v kategorii mobilní služby).
Jméno serveru vzniklo z papírových letáků zvaných Facebooks, které se rozdávají prvákům na amerických univerzitách. Tyto letáky slouží k bližšímu seznámení studentů mezi sebou.

Podle mně 95% lidí nad 50 neví co je to Micro SSD HC a jak SSD HC poznat!!!