Mravenec

Co je vlastně Bifidus Actiregularis?

Nemohu se dohledat adekvátní informace, co to je a k čemu to je. Vím, že se údajně dává do Danone Activií.
Je to nějaká klamavá reklama?

Třeba něco jako: „V tomto mýdle je Petroselinum Crispum, hned kupujte.“ → Petržel. 😁

Nejlepší odpověď
gecco

Jde o kmen naprosto běžné bakterie (kvasinky), která má na svědomí kvašení…
😉
Jen to Danone ´honosně´ pomenovalo – nejde o nic výjimečného, neobvyklého, zvláštního. V podstatě stejné bakterie používají všichni výrobci k řízenému kvašení – a mají na svědomí i kvašení neřízené (mléčné)…
😉

Další odpovědi
pusinka50

Slyším to poprvé, dočetla jsem se toto:

>> Je to tak a je to pravda – nejoblíbenější jogurty nejsou jogurty, ale zahuštěná obarvená hmota, která mléko neviděla ani z vrtulníku. Zástupci Danone na serveru hoax.cz píší, že (cituji): Bifidus esencis neexistuje. To je ale lež jako věž, protože Bifidus esencis byl jejich dříve patentovaný název, který nyní změnili na Bifidus Actiregularis. Nějakou malou mršku, kterou mají patentovanou. Což je ale hovadina jako věž, protože přece nemůžete mít patentovaný mikroorganismus! To je jak kdybych si nechala patentovat kočku nebo žraloka! Pokud ovšem tuhletu potvůrku nevypěstuji uměle!

Bakterie Bifidus animalis subsp.lactis s kmenovým označením DN 173 010, kterou Danone používá pod nejrůznějšími obchodními značkami, nejčastěji Bifidus Actiregularis, je dle mého názoru uměle vytvořeným mikroorganismem, který pochází původně ze zvířecího trávicího traktu a tím pádem jeho podávání ve větších dávkách lidem může být zásahem do jejich přirozené střevní mikroflóry, který může způsobit trvalé a nevratné škody, na něž dosud nebyly provedeny dostatečné studie.

Zdroj: http://lumenn­.blog.cz/1302/jo­gurtovy-podvod

Kepler

Taky netuším, co by to mohlo být, ale zní to vědecky, takže to má získávat důvěru zákazníků. I když taky vědí kulové, co to je. Stejně jako u kyseliny hyalorunové. Kdyby tam napsali „obsahuje Ascaris lumbricoides“, tak to taky budou kupovat (škrkavku dětskou) … 🙂

allsop

Přikláním se spíše k tomuto názoru „Bakterie Bifidus animalis subsp.lactis s kmenovým označením DN 173 010, kterou Danone používá pod nejrůznějšími obchodními značkami, nejčastěji Bifidus Actiregularis, je dle mého názoru uměle vytvořeným mikroorganismem, který pochází původně ze zvířecího trávicího traktu a tím pádem jeho podávání ve větších dávkách lidem může být zásahem do jejich přirozené střevní mikroflóry, který může způsobit trvalé a nevratné škody, na něž dosud nebyly provedeny dostatečné studie.“ http://lumenn­.blog.cz/1302/jo­gurtovy-podvod

dubraro

Jedné se o jednu z rodiny bakterií mléčného kvašení. Před název „Bifidus…“ patří ještě „Lactobacillus“. LactoBACILLUS!
Stejně jako v jiné reklamě „L. Cassei Immunitas“ také to „L.“ znamená Lactobacillus.
Prostě se jedná o bakterie, které dovolují člověku rozložit a strávit mléko.

da ny

Dost možná,opětovnému klamu bych se nedivila.
Výrobkům této firmy se léta vyhýbám obloukem, hlavně Actieu
.V některých státech je zakázána jejich reklama…
Je to mocný,největší světový výrobce mléčných výrobků ..... :(
Kupuji občas kvalitní české jogurty a zdravější formu mléčných výrobků.
Lidské tělo z toho sice mnoiho užitku nemá, ale člověk si „pochutná“.

http://www.ra­diotv.cz/p_ou­tdoor/a_outdo­or/danone-zaplati-miliony-eur-za-klamavou-reklamu/
http://ekonomi­ka.idnes.cz/da­none-musi-v-usa-zaplatit-pokutu-21-milionu-dolaru-za-reklamu-na-activii-1of-/ekoakcie.aspx?c=A110104­_104141_ekoak­cie_jvo

gecco

Pusinko – Danone má patentovaný (průmyslový vzor) jen ten název, ne tu kvasinku…
😉

pusinka50

Gecco – dík. já to jen opsala z článku, viz odkaz, nepřemýšlela jsem nad tím:-))

gecco

😉