annas

Co je víc? Dřina, odříkání, trénink, nebo stačí nadání?

Talent od Boha? Vrozené dispozice?
Např. Émile Zola dostával pětky z literatury a u maturity propadl z francouzské písemnky.
L. van Beethoven byl učitelem hudební výchovy nazvaný beznadějným skladatelem.
Různé soutěže v TV. Sledujete je?

Nejlepší odpověď
anonym

Talent je nutný předpoklad.Drtivá většina je dřina,dřina,dřina.

Další odpovědi
tojsemjá

Soutěže sleduji jen občas.Jinak talent a píle se musí doplňovat,jedno bez druhého je k ničemu.Zola a Beethoven (stejně jako např Einstein) dráždili své profesory svou odlišností od ostatních žáků.Nadaný jedinec v oboru ke kterému má dispozice opouští zavedené a doporučované postupy,zkouší jiné,nezvyklé věci.To nebývá oceněno-zvlášť u studentů.

Michal

Je třeba oboje u někoho té dřiny méně.A nezapomeňte: náhoda přeje připravenému.

iceT

Myslim,ze jen talent nestaci,je treba porad vybrusovat a pilovat,trenovat.
Je to jako s varenim-zacala jsem v 9,prvni jidlo jsem presolila,ale pak se to zlepsovalo a zlepsovalo a dnes stejne jeste neuvarim vsechno,protoze si netroufnu,nebo neumim.