jaja1999

co je větší

kosatka nebo vorvan nebo velryba???

Nejlepší odpověď
tomy999

Pro tvou zajímavost větší je t a ne d.

Další odpovědi
mapaf

Za předpokladu dospělosti:

Samci kosatky dosahují 9 m délky a hmotnosti až 10 tun; samice jsou menší, dosahují délky 8,5 m a váhy 5 tun.

největší doložený jedinec vorvaně pravděpodobně dosahoval až 28 metrů délky a váhy 150 tun.

Velryba není samostatný zvářecí druh jen skupina savců žijících pod vodou, proto sem patří jak kosatka tak vorvaň a mnoho jiných velryb. Největší druh velryb je Plejtvák obrovský dosahující délky 30 m (rekordní jedinec měřil 33,59 m) a váhy 181 tun.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Plej­tv%C3%A1k_obrov­sk%C3%BD

Giusepe

A není to verliba ale velryba.