VaclavZeman

Co je vase vysnene povolani?

Za me ucitelstvi nemciny a matematiky. Sam jsem ale vystudoval ucitelstvi nemciny a cestiny, prestoze jsem chtel nemcinu a rustinu. Ale tehdy byl rok 91 a Kocab vyhanel Rusy pryc, takze jsem usoudil, ze rustinu bych, i pres moji velkou lasku k ni, nemel studovat z praktickych duvodu. Ale matematiky me hrozne bavila, doted ji doucuji, ale tehdy takoveto dvoubory jazyk-matematika nebyly. A co vy? Dekuju.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nutriční specialista. Jídlo je důležité, a četla bych složení potravin a doplňků stravy lidem, kteří zapomněli číst. 🙂

Další odpovědi
paul1

Byl to konstruktér, nebo projektant, oboje jsem řadu let dělal.

da ny

Už nic.
Přála jsem si pracovat ve zdravotnictví. Přála jsem si být zdravotní sestra (podle Vás, tedy jen SŠ). V tom mi Rodiče a dorostový lékař zabránili.
Na medicínu vzali jen 2 spolužáky, jen na vojenskou v Hradci Králové.
Tehdy se vše plánovalo, práce byla jistá, tak se muselo v Sudetech mazat do praxe.
Pak přišlo mateřství a záhy nástup do zaměstnání. Sekla jsem se v „doporučeném“oboru :D
Usilovala jsem o změnu, a další studium. V tom mi zabránil zaměstnavatel. Tehdy nás bylo málo (asi 21 ve městě) na 40 stomatologů. Fyzioterapeuta jsem tedy nemohla dělat….. po 30 letech jsem šla alespoň na 3 měsíce, na masérský kurz (pro zdravotnictví, lázně). přibyla lymfa, reflexní masáže.
Líbilo se mi i práce u křesla. Prošla jsem LDN. Asi 27 let jsem pracovala při plném ID (pak 3. st.), 6h/den i OSVČ. Nyní jen 4 hodiny v závislé činnosti.

Ale úplně nejvíce, jsem kdysi toužila být prodavačkou v klenotech :) To se mi nepodařilo.

led

Ja som strašne túžila pracovať s prírodou, aj som podala prihlášku a následne už končím 6.desaťročie v úplne inom odvetví, o ktorom som ani nesnívala. Jednoducho, zdal sa mi nedosiahnuteľný a zrazu došla z Prahy pozvánka na prijímacie skúšky. Kto stál v pozadí, neviem dodnes. Neľutujem.

Wallace

Asi teoretický fyzik, no. Ale na druhou stranu, u teoretických fyziků je největší počet sebevražd ze všech vědeckých povolání, ne-li ze všech. Na druhou stranu jsem se svojí prací nadmíru spokojen. Ona totiž teoretická fyzika není jen kvantová fyzika a teorie relativity, ale stojí za tím neskutečná, nyní už týmová dřina, která stejně neposune lidský druh, byť jen o milimetr, protože nic už moc nevymyslíme. Tipuju, že až v příštím století se objeví další „Einstein“, který ale snad nebude tak praštěný jako dnešní fyzikální géniové (je jich dost, to zase ne že ne) a bude schopen týmové spolupráce, protože v dnešní době už teorii všeho jen tak někdo neudělá u papírů, popřípadě jako Einstein u tabule při přednáškách, když závodil s Hilbertem. A navíc matematika (přece jenom teoretická fyzika je hlavně matematika, pouze lehce aplikovaná) na takové úrovni je tak náročná, že ji neporozumí snad nikdo na Odpovědích (obávám se, že ani věční pisálci a intelektuálové disraeli a Filip84)…

zjentek

Já si strašně přeji na něco hrát.

Lgee

Milionář

Disraeli

Dekuju.

VaclavZeman

Lgee, to je pseudopovolani a trochu abstraktni, ale dekuju.

VaclavZeman

Led, to je trochu pofiderni, ale dekuju.

VaclavZeman

Da ny, dekuju.

VaclavZeman

Ametyst, dekuju Vam za nazor. Na druhou stranu musim podotknout, ze byste lidmi jako jsem ja, byla nenavidena. Ale jen, co by se tykalo povolani. Dekuju.

Lotr2008

Wallace: Zdroj pro tvrzení, že mezi teoretickými fyziky je nejvíce sebevražd?

VaclavZeman

Dle meho by kombinace ucitelstvi matematiky a nemciny byla krasna.

VaclavZeman

Paule1, myslite tim nejakeho konstruktera ci projektanta, ktery ma diplom Ing. z vysoke skoly nebo „jen“ stredoskolaka? Dekuju.