Kryšpín

Co je u politika prospěšnější pro spoluobčany: mít charakter a jednat čestně, nebo přehazovat kabát?

Bez ohledu kterému ismu slouží na př. soudruh Dubček naladil národ na lepší ismus, později podepsal okupaci a o rok později pendrekový zákon / podepsal jej rovněž L. Svoboda a předseda vlády Černík /, kdy proti občanům byla poslána armáda s tanky, Lidové milice a Veřejná bezpečnost, včetně s rozkazem použití zbraní a později po Velkém hedvábném sametu byl ex soudruh připraven opět budovat další ismus.
Dále soudruh G. Husák v padesátých letech vězněn 9 let a Stb jej nezlomila i když jako president byl přídržtaška Sovětského svazu a flegmatik.
Anebo kovaný komunista M. Jakeš od 20 let do odletu do říše snů přesvědčený fanatik k rudého ismu.

Nejlepší odpověď
annas

Politiká není práce, politika je umění. Když se to umí.

V aforismech jsou odpovědi na vaše otázky, i když je to subjektivní, ale dá se názorem souhlasit. .

1.„V politice jsou prospěšnější pevné nervy než charakter.“

2.„Obecné morální zásady platí i v politice, ovšem jsou přizpůsobeny prostředí. ,“

„Pro společnost je důležitější, kolik lidí věří sobě, než kolik jich věří politikům“.

3. „Schopný politik dokáže, aby lidé nevěřili svým očím,ale věřili jeho ústům.“

Autorem aforismů je Jan Sobotka
https://books­.google.cz/bo­oks?id=lofsfN0PX7EC&pg­=PA52&lpg=PA52&dq=Jan+so­botka+O+politi­ce+a+politic%C3%AD+-+aforismy&sou­rce=bl&ots=5skbI­O4t7y&sig=ACfU3U3zI­A7hDkwBOVLg1I­uqDNJ4vQkGyw&h­l=cs&sa=X&ved=2a­hUKEwi8-pybx67rAhW8Q0E­AHRG7BfI4ChDo­ATAJegQIChAB#v=o­nepage&q=Jan%20s­obotka%20O%20po­litice%20a%20po­litic%C3%AD%20-%20aforismy&f=false

Určitě u většiny lidí se setkáme s tím, , že si na politiky vzpomenou, někteří v dobrém, jií ve špatném. Platí, že na rozdíl od fanoušků fotbalu jsou lidé věrní svým poltikům?

Z uvedeným aforismů vyplývá, že všechno není zlato, co se třpytí.

"Přece v politice bývá čisto. Myjí se tam ruce, umývají hlavy, jeden druhého utře, mydlí se schody a leští kliky.“ – Jan Sobotka.

https://citaty­.net/citaty/262032-jan-sobotka-v-politice-byva-cisto-myji-se-tam-ruce-umyvaji-h/

Další odpovědi
led

Ak nebudete kabát vetrať, nanesú sa tam mole.
Takže treba „mít charakter a jednat čestně,“ a „přehazovat kabát“ len pre skutočné vetranie a používanie. Nie v prenesenom zmysle „Kam vítr, tam plášť“

Gonfaloniér

Zalíbit se voličům za každou cenu. Plnit, co jim na očích vidí. Jednat podle aktuální situace, tak aby si získal sympatie lidí, kteří své názory a rozmary často mění, taky podle aktuální situace. Takže (negativní) populismus a ochlokracie. To je to, co vládne v každém jiném -ismu a parlamentně založeném státu. Pokud je veškerá vláda/moc založená na volbách a získání sympatií voličů, tak to ani jinak fungovat nemůže. Politici přehazují kabáty podle lidí, přizpůsobují i svůj výstup a svou osobu pro veřejnost. Vše pro zvolení. Nemůže fungovat vláda, která se ve všem snaží lidu vyhovět, dělat vše, co si žádá většina, tzn. jejich rozmary. Občané nejsou totiž pro vládu povoláni a politice, ekonomii a právu a se vším tím spojené další věci prostě nerozumí. Vláda založená na ochlokracii zkrátka nefunguje vůbec.

zjentek

Politik se kolikrát rekrutuje z normálního občana, jak určitě znáš z ulice, čili tady bych žádné kladné charakterové dovednosti a čest neočekával.

paul1

Někdy je těžko říct co je prospěšnější pro občany, bral bych něco mezi tím, podle situace

kelley

Nejlepší je charakterně a čestně přehazovat kabát.