Rohlik

Co je tohle za hmyz? (fotka)

Co je to za domácí hmyz co je vyfocen na fotce? Tento hmym se mi pohybuje hlavně v koupelně a nejsem schopný nalézt místo odkud se množí a proč. Místnost udržuji v čistotě a proto nerozumím tomu, proč i po zklikvidování několika mušek během týdne, je tu mám znova a znova…

PS: Kvalita je špatná, díky pořízení snímku skrz mobil.

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Nejspíš to bude koutule.
V angličtině popisována jako „drain fly“, „sink fly“ apod. a na anglické wiki se uvádí, že jsou neškodné. Subtropická muška, která právě žije v odpadních rourách je prý téměř nezničitelná. Teď jsem četla diskusi na eMiminu, kde nějaká uživatelka uvádí, že jí deratizér radil na noc zalepit odtok ve vaně, dřezu, umyvadle, aby nemohly vylítnout a chcíply. Savo a podobné nezabíralo…
Pořídila bych si tarantuli, nebo žáby :)

… to jsem nevyslovila jako moje osobní přání, jen mě napadly biologické zbraně :) třeba se vám tam nastěhuje víc pavouků a pochutnají si…
Eště tu: http://ziva.av­cr.cz/2014-1/nova-invaze-do-nasich-obci-a-mest-koutule-clogmia-albipunctata-a-problematika-myiaz.html

Další odpovědi
marci1

Koutule. Již jsem to tu také řešila.
Bohužel se ty potvory vyskytují vždy jen po jedné, dvou. Příbuzná také zalepuje odtoky. Někdy je hodně dlouho klid a pak se jedna, dvě objeví. Zalepuje, ale mám pocit, že to „připoskočí“ ( ony tak divně leto-skákají) od sousedů. 🙂
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-a-cim-zlikvidovat-koutuli

Jitka2211

Koutule

Nikol2027

Mě by spíš zajímalo jak se zbavit jejich larev. Mi se totiž usadily někde v pokoji, ačkoliv tu mám čisto a koupelna i kuchyň je o patro níž. Jednu mušku jsem tu viděla ale ty larvy pořád vylezaji nejspíš z pod nástavce stropní lampy.